Naga Marketsloga twitter facebook instagramDavid Marcus, szef projektu LibraCoin Facebooka, napisał list do przewodniczącej Maxine Waters i członków Komisji ds. Usług Finansowych USA w ramach przygotowań do nadchodzących przesłuchań dot. projektu kryptowaluty portalu. Informował o tym The Hill dn. 9 lipca.

Według doniesień, Marcus napisał:

„Chcę dać wam moje osobiste zapewnienie, że jesteśmy zobowiązani poświęcić czas, aby zrobić to dobrze [wyjaśnić działanie LibraCoin]”.

Marcus jest współtwórcą LibraCoin. Pracował także nad portfelem Calibra, który ma być częścią projektu kryptowaluty Facebooka.

Zablokować LibraCoin!

List Marcusa jest tylko kontynuacją dyskusji, jaka trwa między Kongresem a Facebookiem. Odkąd gigant mediów społecznościowych opublikował białą księgę dot. LibraCoin, swojej planowanej kryptowaluty, nie cichą kontrowersje dot. tego pomysłu. Sama Waters napisała wtedy oświadczenie wyrażając własne obawy i pragnienie, by Facebook zaprzestał pracy nad LibraCoin:

„Biorąc pod uwagę niepokojącą przeszłość firmy, proszę, aby Facebook zgodził się zaprzestać wszelkie działania na rzecz rozwoju kryptowaluty do czasu, gdy Kongres i organy regulacyjne będą miały okazję zbadać te kwestię i podjąć działania”.

Facebook oficjalnie nie odpowiedział na te sugestie.

LibraCoin – wielkie kontrowersje

W podobnym czasie nt. LibraCoin wypowiedzieli się też inni politycy i ważni urzędnicy. Szef Fed i gubernator Banku Anglii zauważyli, że są otwarci na nowinki technologiczne, ale kryptowaluta Facebooka powinna zostać najpierw dokładnie zweryfikowana przez władze, nim trafi na rynek.

Sam Marcus opublikował 3 lipca na Facebooku post, którym chciał rozwiać obawy regulatorów. Podkreślił, że jego portal będzie odgrywał ograniczoną rolę w zarządzaniu kryptowalutą. Dodał, że zadanie to spocznie na barkach docelowo stu podmiotów, które wejdą w skład Stowarzyszenia Libra. Na razie firm, które zarządzają cyfrową walutą, jest już 28 (łącznie z Facebookiem).

Jak wcześniej informowały media, Komisja ds. Usług Finansowych USA organizuje przesłuchania pracowników Facebooka dotyczące LibraCoin. Mają one odbyć się w dniu 17 lipca. David Marcus ma zeznawać podczas tego przesłuchania, jak również podczas przesłuchania senackiej komisji bankowej w dniu 16 lipca.

Libra nadal wzbudza ogromne emocje. Czy władzom uda się zablokować projekt?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here