Naga MarketsSzef specjalnej grupy ds. Blockchain Facebooka, David Marcus, ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska członka zarządu giełdy kryptowalutowej Coinbase.


Marcus dołączył do zarządu giełdy w grudniu 2017 r. W maju 2018 r. założył grupę badawczą Blockchain Facebooka. Jak sam uważa w obecnej sytuacji ​​”właściwe” jest odejście.

Pożegnanie z kurtuazją

“Ze względu na nowopowstałą grupę ds. Blockchain, którą tworzę dla Facebooka, zdecydowałem, że byłoby właściwe, abym zrezygnował z zarządu Coinbase.” – uważa Marcus. Żegna się jednak w bardzo grzeczny sposób: “Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu i działań, które zespół zademonstrował podczas mojej kadencji, i życzę zarządowi samych sukcesów, na jaki zasługuje.”

Decyzja zostaje ogłoszono w ciekawym momencie, gdy Facebook ponownie otwiera się na kryptowaluty. W ubiegłym miesiącu gigant na rynku portali społecznościowych ponownie umożliwił giełdom kryptowalut reklamowanie swoich usług na swojej platformie. Była to zmiana decyzji, która weszła w życie w styczniu i która zakazywała projektom walut cyfrowych reklamowania się na Facebooku.

Jak w to wszystko wpisuje się decyzja Marcusa? Według rzecznika Facebooka jego rezygnacja była oparta na obawie przed potencjalnymi konfliktami, a „nie z powodu rzeczywistego konfliktu”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here