Naga MarketsMarcin Podlacki z Comparic24.tvc zaprasza do obejrzenia rozmowy z prezesem notowanej na GPW spółki gamingowej Movie Games S.A., Mateuszem Wcześniakiem oraz Piotrem Gnypem pełniącym rolę dyrektora ds. marketingu. W rozmowie poruszono m.in. temat powołania nowego członka rady nadzorczej podmiotu Davida Jaffe, autora i pomysłodawcy legendarnej wśród graczy serii “God of War”. Oprócz tego w rozmowie przyjrzano się bieżącej działalności Movie Games, niedawnemu debiutowi Drago Entertainment, a także przyszłym planom wydawniczym spółki.

  • David Jaffe został konsultantem spółki w zakresie rozwoju przyszłych gier i członkiem rady nadzorczej
  • Obecnie David Jaffe tworzy nowatorskie gry z segmentu indie oraz jest popularnym streamerem, mającym bliski kontakt ze społecznością graczy
  • W reakcji na informację, akcje Movie Games chwilowo rosły o prawie 23% w trakcie wtorkowej sesji

Te artykuły również Cię zainteresują
Movie Games powołuje Davida Jaffe do rady nadzorczej

David Jaffe to nagrodzony przez BAFTA i VGX twórca serii “God of War”, która, według New York Times, sprzedała się w łącznym nakładzie ponad 51 mln egzemplarzy – mimo obecności wyłącznie na platformach rodziny PlayStation. Marka “God of War” od 2005 r. pozostaje sztandarowym tytułem ekskluzywnym konsoli autorstwa Sony.

Po premierze God of War odkryliśmy, że David Jaffe jara się naszą produkcją. Na początku nie uwierzyłem, że pisze takie fajne rzeczy o naszej grze, jednak rozpoczęliśmy rozmowy, które to potwierdziły. Po jakimś czasie zaproponowałem Mateuszowi Wcześniakowi dodanie Davida do rady nadzorczej. Uzyskaliśmy obopólną zgodę, a David Jaffe jest podekscytowany tym co robimy. Nasza spółka tworzy rzeczy, w których też chciałby uczestniczyć – komentował Piotr Gnyp.

Movie Games nawiązał kontakt z Jaffe podczas premiery gry “Lust from Beyond” autorstwa Movie Games Lunarium. Jaffe wyraził zainteresowanie tytułem i streamował go na swoich kanałach, wyjaśnia spółka.

To co jest najpiękniejsze to fakt, że współprace nawiązują się na zasadzie obopólnej chemii. Mówimy tutaj o gwieździe gamedevu najwyższego kalibru, którego do tej pory nie mieliśmy w Polsce. Dołączył do nas, gdyż spodobały się tytuły i klimat oraz porównanie do rozwijającego się PlayStation co było jednym z największych dla nas komplementów. To sprawiło, że Jaffe chciał współpracować. Co mi się podoba to fakt, że współpraca jest bardzo rozwojowa (…) po obu stronach wiemy, że jest to dopiero początek – dodaje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta online | akcje pgnig notowania | kryptowaluty kursy | s&p500 | cena kryptowalut |

David Jaffe: Na swój sposób czuję się jakbym wrócił do domu

W ramach współpracy z Movie Games, David Jaffe weźmie udział w selekcji projektów do realizacji i zapewni mentoring studiom z rodziny Movie Games. Wydawca skorzysta także z ekspertyzy Jaffe w obszarze marketingu i networkingu.

– Z przyjemnością dołączam do rodziny Movie Games! (…) Wywarli na mnie wrażenie ożywczo, ekscytująco otwartych na badanie nowych pomysłów w grach. Prawdę mówiąc, przypomina mi to wczesne dni PlayStation, kiedy jeszcze istniało miejsce na unikalne, lecz wciąż komercyjne pomysły. Na swój sposób czuję się jakbym wrócił do domu. Co prawda to dziwna wersja domu, gdzie wszyscy poza mną mają akcent jak czarne charaktery z filmów o Bondzie. Ale wciąż – to dom! I bardzo mi się to podoba – powiedział Jaffe, cytowany w komunikacie.

W reakcji na wtorkową informację akcje Movie Games chwilowo rosły o 23% testując poziom powyżej 98 złotych (z końca marca), ostatecznie kończyły jednak sesję z trzyprocentową stratą, testując przy tym najniższe poziomy od czerwca 2020 r. (poniżej 80 zł). Nie zmienia to faktu, że od początku 2020 akcje spółki nadal zyskują około 140%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here