Naga MarketsZałożyciel Barstool Sports, Dave Portnoy, wydaje się teraz promować kryptowalutowe programy “pump and dump”, inwestując w altcoiny o niskiej kapitalizacji.

  • Portnoy promuje w social mediach mało znane alty.
  • Niestety idea, jaka mu przyświeca, to raczej “pump and dump”, a nie promowanie nowych technologii.

Pump and dump

Portnoy chwali się na Twitterze, że szuka nowych altcoinów, „które go interesują”. Potem dodał, że zdywersyfikował niektóre ze swoich zasobów kryptowalut, kupując altcoina Orchid.

Te artykuły również Cię zainteresują
Problem polega na tym, że wszystko wygląda na to, że Portnoy wyraźnie zainteresował się pompowaniem na rynku mało znanych kryptowalut. To klasyczne “pump and dump”, czyli znana na giełdach technika zwiększania kursu danego aktywa, które wcześniej cechowało się niską kapitalizacją. W efekcie nieznany projekt pozornie rośnie w siłę, co jednak kończy się krachem, gdy pompujący go inwestorzy wyciągają ponownie kapitał, który został jednak pomnożony przez pompę. Przegranymi zostają ci, którzy weszli na szczycie. Przypomina to trochę mechanizm piramidy finansowej.

Uwaga na fałszywych proroków!

Satoshi Flipper ostrzegł ludzi, aby byli „bardzo ostrożni” czytając posty Portnoy’a, ponieważ „nie wie on nic o kryptowalutach”.

Założyciel Barstool Sports opublikował niedawno też wideo ze swojego spotkania z Tylerem i Cameronem Winklevossami, założycielami giełdy Gemini. Bliźniacy spotkali się z Portnoyem, aby wyjaśnić mu, jak działa bitcoin…

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here