Naga Markets

DataWalk zdecydował o emisji do 274 082 akcji serii P bez pp, po cenie emisyjnej 155 złWarszawa, 10.08.2022 (ISBnews) – Zarząd DataWalk podwyższył kapitał zakładowy w drodze emisji do 274 082 akcji serii P, w granicach kapitału docelowego z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, podała spółka. Cena emisyjna akcji została ustalona na 155 zł za sztukę.

W efekcie kapitał zakładowy spółki wzrośnie z kwoty 488 604,8 zł do kwoty nie niższej niż 488 604,9 zł i nie wyższej niż 516 013 zł, tj. o kwotę nie niższą niż 0,1 zł i nie wyższą niż 27 408,2 zł.Ujawniając opóźnioną informację poufną, Datawalk podało, że jej treścią było podjęcie przez zarząd spółki uchwały z 28 lipca 2022 r. w sprawie rozpoczęcia negocjacji dotyczących uczestnictwa w subskrypcji prywatnej akcji emitowanych w drodze podwyższenia kapitału zakładowego w trybie kapitału docelowego.

“Na podstawie przedmiotowej uchwały zarząd emitenta prowadził negocjacje z wybranymi inwestorami instytucjonalnymi oraz mniej niż 150 osobami fizycznymi lub prawnymi, innymi niż inwestorzy kwalifikowani dotyczące ich uczestnictwa w ewentualnej subskrypcji prywatnej akcji spółki emitowanych w drodze podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego. W ramach tego procesu zarząd spółki pozyskiwał od inwestorów deklaracje zainteresowania w zakresie potencjalnej emisji akcji spółki, których treść warunkowała podjęcie przez zarząd emitenta czynności zmierzających do podwyższenia kapitału zakładowego i określenia jego parametrów” – czytamy w komunikacie.

“10 sierpnia 2022 roku odbyło się posiedzenie zarządu spółki, który […] mając na względzie postanowienia uchwał rady nadzorczej z dnia 10 sierpnia 2022 roku w sprawie:

(i) wyrażenia zgody na pozbawienie prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy w związku z emisją akcji serii P,

(ii) wyrażenia zgody na ustalenie ceny emisyjnej akcji serii P.

– powziął w formie aktu notarialnego uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w granicach kapitału docelowego w drodze emisji nowych akcji serii P w ramach subskrypcji prywatnej, wyłączenia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz zmiany statutu spółki” – czytamy dalej.

XTB

Zgodnie z postanowieniem uchwały zarządu, za zgodą rady nadzorczej, pozbawiono jednocześnie dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru akcji.

“Akcje zostaną zaoferowane w drodze subskrypcji prywatnej zgodnie z art. 431 § 2 pkt 1 KSH bez konieczności sporządzenia oraz zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego prospektu oraz memorandum informacyjnego ani żadnego innego dokumentu informacyjnego. O liczbie zaoferowanych akcji poszczególnym inwestorom zadecyduje uznaniowo zarząd spółki” – czytamy dalej.

Umowy objęcia akcji zawierane będą do 14 sierpnia 2022 r. Akcje mogą być obejmowane wyłącznie za wkłady pieniężne, wniesione przed zarejestrowaniem podwyższenia kapitału zakładowego.

“Planujemy inwestować dostępne środki finansowe w zwiększenie zatrudnienia w najbliższych miesiącach m.in. w obszarach sprzedażowych i wdrożeniowych, w celu maksymalizacji dynamiki wzrostu udziału w rynku w już sprawdzonym modelu go-to-market (direct sales). Jednocześnie skoncentrujemy część zasobów na rozwój bardziej skalowalnych i efektywnych oraz niezależnych od naszych zasobów ludzkich metod sprzedaży” – powiedział prezes DataWalk Paweł Wieczyński, cytowany w komunikacie.

DataWalk to podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w 2019 r. zadebiutowała na rynku głównym GPW.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here