Naga MarketsDatawalk z największym spadkiem w mWIG40. Walory tracą w poniedziałek 12%!Poniedziałkowa sesja przebiega pod znakiem mocnych spadków na głównych indeksach. Wig20 traci 2%, mWig40 2,3%, a sWig80 jest 1,9% pod kreską. W gronie średnich spółek najsłabiej radzą sobie walory Datawalk, które przed godziną 14 tracą na wartości 12%. Spółka w ostatnich dniach jest w korekcie, po bardzo dynamicznych wzrostach z przełomu lipca i sierpnia.

  • Na początku sierpnia, DataWalk informowała o istotnej umowie ze spółką z USA. Notowania dynamicznie zyskiwały na wartości.
  • Strata netto grupy DataWalk spadła w I półroczu do 4,4 mln zł.
  • We wrześniu, walory spółki straciły już blisko 30%.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

DataWalk domyka lukę wzrostową z początku sierpnia bieżącego roku

Walory DataWalk podczas dołka bessy z połowy marca spadły do poziomu 30 zł. Skala spadku sięgnęła wówczas 50% w porównaniu z kursem obserwowanym jeszcze w połowie lutego. Od momentu załamania kursu, do rocznego szczytu notowań, odnotowanego na początku sierpnia, akcje spółki zyskały 700%, a poziom 249 zł. był historycznym rekordem, od 2012 roku, który to był rokiem giełdowego debiutu DataWalk.

Obecna słabsza postawa na walorach DataWalk sprowadziła kurs do rejonów będących jednocześnie mocnym wsparciem. Mowa o poziomie 160 zł., na którym akcje konsolidowały przez 1,5 miesiąca w drugiej połowie czerwca oraz w lipcu bieżącego roku. Jego przełamanie może skutkować pogłębieniem korekty.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Notowania DataWalk z ostatnich miesięcy. Źródło: tradingview.com

W poniedziałek tuż przed godziną 14:00, walory DataWalk 11,66%, a kurs spadł do poziomu 170 zł. Obroty na walorach spółki przekroczyły nieznacznie 1,77 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here