Naga Marketslogo DataWalkJeszcze podczas wczorajszej sesji handlowej – główne media podawały, że spółka zajmująca się rozwiązaniami do analizy danych poprzez własną opatentowaną platformę analityczną – DataWalk przystąpi do rozmów na temat kontraktu dla Departamentu Sprawiedliwości USA. Spółka miała w ten sposób pozyskać zlecenie opiewające na pięć lat. Informacja ta została potwierdzona podczas dzisiejszej sesji, co sprawiło, że spółka wzrasta dziś po raz kolejny ponad 23 procent. 


Dla spółki informatycznej DataWalk dzisiejsza sesja handlowa jest zdecydowanie przełomowa. Od kilku dni spekuluje się już, czy spółka może dostać najważniejszy kontrakt jaki można sobie wymarzyć z perspektywy spółki o charakterze analitycznym – z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości. Dziś ta informacja zostaje oficjalnie potwierdzona, kiedy spółka podaje do informacji zawarcie memorandum w ramach konsorcjum na realizację tego projektu.

Spółka tym samym zobowiązała się do współpracy w zakresie dostarczania systemów i rozwiązań analitycznych w okresie następnych pięciu lat. Jak można wyczytwać w raporcie: “Zakłada się, że Projekty będą realizowane w formule prawnej BPA (Blanket Purchase Agreements), co oznacza iż Konsorcjum będzie odpowiadać na zgłaszane zapotrzebowanie DOJ i ofertować poszczególne zamówienia w ramach Projektów, wraz z 5 innymi konsorcjami dopuszczonymi do Projektów. Oprócz spółki zależnej Emitenta oraz RII w Konsorcjum uczestniczą: Accenture Federal, IMTAS, Axiologic Solutions LLC, ManTech, BreakForth Solutions, Raptics Inc., SAP National Security Services Inc., Digital Reasoning, Text IQ, Ernst & Young, The Ryan Group“.

wykres DataWalk H4 06.06.2019
DataWalk H4 06.06.2019

Dodatkowo, jak podaje dzisiejszy komunikat  – Szacowana przez Departament Sprawiedliwości USA wartość wieloletniego budżetu z udziałem innych konsorcjów oscyluje na poziomie ok. 500 milionów USD.

Po opublikowaniu tej informacji spółka rośnie dziś ponad 23 procent zbliżając się do poziomu 28 złotych za akcję, podczas gdy jeszcze dwie sesje temu spółka konsolidowała się w przedziale 17 – 19 zł za akcję. To oznacza w sumie podejście rzędu 64 procent. W tym momencie ciężko oszacować kiedy kurs spółki się ustabilizuje, jednak jedno co wiadomo to fakt, że luka cenowa z pewnością będzie celem, gdy tylko zakupowa euforia opadnie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here