Naga MarketsDatawalk testuje opór na rekordowym szczycie, kurs akcji dziś już 13% wyżej.Notowania Datawalk na GPW otworzyły poniedziałkową sesję aż 10% wyżej niż piątkowe zamknięcie i obecnie około godziny 11:00 są nawet jeszcze wyżej. Paliwem do wzrostów na walorze była informacja o wyborze platformy spółki przez amerykańska rządową agencję związaną z obroną granic oraz walką z terroryzmem.

  • Datawalk jest polską firmą wysokich technologii, specjalizującą się w projektach informatycznych w obszarze bezpieczeństwa publicznego.
  • Spółka opracowuje autorską platformę Datawalk, która integrować ma różne jednostki i instytucje w celu monitorowania procesów biznesowych.
  • Datawalk do tej pory nie wypracował jeszcze zysku.

Datawalk: współpraca z Departamentem Bezpieczeństwa USA

Kurs akcji Datawalk SA ponownie wystrzelił w górę na początku poniedziałkowej sesji otwierając notowania na poziomie 237 zł, czyli ponad 10% wyżej niż cena zamknięcia z piątku na 215 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Datawalk testuje opór na rekordowym szczycie, kurs akcji dziś już 13% wyżej
Notowania Datawalk na GPW. Źródło: tradingview.com

Chwilę po otwarciu kurs poszybował na północ i zderzył się z oporem wyznaczonym w zeszłą środę na 249 zł, by godzinę później zejść poniżej otwarcia na 234 zł. Na ten moment, chwilę przed 11:00, cena za akcję oscyluje wokół poziomu 240zł.

Wzrosty na walorze generuje informacja o zaakceptowaniu platformy spółki przez partnera amerykańskiego U.S. Department of Homeland Security Customs and Border Protection (DHS-CBP). Zadaniem agencji jest m.in. walka z terroryzmem, zorganizowaną międzynarodową przestępczością i wspieranie uczciwej wymiany towarowej.

Produkt Datawalk wdrożony zostanie w celu poprawy bezpieczeństwa granic kraju partnerskiego USA.

Cieszymy się, że oprogramowanie DataWalk jest kupowane przez jedną z czołowych światowych agencji bezpieczeństwa publicznego. Wybór dokonany przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych Urząd Celny i Ochrony Granic stanowi kolejny dowód na to, że DataWalk spełnia wymagające kryteria dla aplikacji wdrażanych w rządzie federalnym USA. –  powiedział Paweł Wieczyński, prezes zarządu DataWalk SA.

Zobacz również: Amerykański DHS-CBP wybrał system DataWalk do poprawy bezpieczeństwa granic

Współpraca z amerykańską agencją to kolejny sukces ugruntowujący inwestorów w przekonaniu, że Datawalk już wkrótce wykaże zysk. W zeszły wtorek, kurs wystrzelił do nowych maksimów po informacji o zawarciu umowy z jedną z sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Akcje Datawalk od początku roku podrożały już o ponad 330%, a od dołka w marcu wywołanego pandemią o blisko 500%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here