Naga MarketsDataWalkDataWalk Inc. – spółka zależna DataWalk – otrzymał zamówienia z Research Innovations Inc. w USA (RII) w ramach realizacji zlecenia od Departamentu Sprawiedliwości USA (DOJ), podał DataWalk. Zamówienie dotyczy sprzedaży licencji wieczystej w zakresie pełnego produkcyjnego wykorzystania platformy analitycznej DataWalk w wydziale Money Laundering and Asset Recovery Section DOJ (MLARS). System DataWalk zostanie wdrożony w celu wsparcia działalności MLARS związanej ze ściganiem i koordynowaniem wrażliwych, wielostronnych, międzynarodowych dochodzeń dotyczących prania pieniędzy i odzyskiwania majątku.

DataWalk z nowym zleceniem

Zlecenie zostało pozyskane w ramach konsorcjum z RII oraz stanowi kontynuację współpracy nawiązanej pomiędzy ww. podmiotami, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Uzyskane przez konsorcjum zamówienie stanowi potwierdzenie atrakcyjności oferty, której kluczowym elementem jest platforma DataWalk, jako alternatywy wobec obecnie wykorzystywanych w DOJ i MLARS rozwiązań takich, jak system Palantir oraz zwiększa możliwości skutecznego ubiegania się o kolejne zlecenia od podmiotów podległych DOJ w ramach szerokiego projektu o nazwie Data Analytics Solution and Services” – czytamy w komunikacie.

Pozyskane zamówienie potwierdza realną możliwość konkurowania spółki z Palantir, daje możliwość uzyskania światowej klasy referencji, stanowi realizację kluczowego elementu strategii rozwoju DataWalk oraz może mieć pozytywny wpływ na przyszłą pozycję konkurencyjną grupy kapitałowej w Ameryce Północnej, podsumowano.

DataWalk (dawniej PiLab) to podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w 2019 r. zadebiutowała na rynku głównym GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here