Naga MarketsDataWalk miał szacunkowo 4,25 mln zł straty netto w I-III kw. 2021 r.Warszawa, 16.11.2021 (ISBnews) – DataWalk odnotował 4,25 mln zł skonsolidowanej straty netto w I-III kw. 2021 r. według szacunkowych danych, wobec 6,14 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka.

“Najważniejszy wpływ na skonsolidowany wynik finansowy grupy w 3 kwartałach 2021 r. miały: i) wzrost przychodów ze sprzedaży grupy, jak również ii) wzrost kosztów wynagrodzeń oraz usług obcych związany z rozwojem i rosnącą skalą działalności grupy zarówno w obszarze zwiększania liczebności kadry specjalistów w zakresie wdrożeń, programowania i sprzedaży, jaki i prowadzonych procesów związanych z komercjalizacją międzynarodową” – czytamy w komunikacie.Skonsolidowane szacunkowe przychody ze sprzedaży netto wyniosły 1996 mln zł, co stanowi wzrost o ok. 123% r/r, podano również.

“Jednostkowy szacunkowy wynik finansowy netto wyniósł -12 823 tys. zł, wobec -4 676 tys. zł w 3 kwartałach roku 2020, co stanowi zwiększenie straty o ok. 174%” – czytamy dalej.

W związku z prowadzonymi pracami nad śródrocznym skróconym sprawozdaniem finansowym za 3 kwartały 2021 r. zarząd spółki podjął decyzję o utworzeniu odpisu aktualizującego wartość inwestycji w spółce zależnej DataWalk Inc. na kwotę 9,4 mln zł, tym samym łączna wartość odpisów dokonanych w 3 kwartałach 2021 r. wyniosła 16,13 mln zł. Do dnia bilansowego 30 września 2021 r. spółka dokonała odpisów aktualizujących z tytułu utraty wartości na całość inwestycji w DataWalk Inc.

“Dokonanie odpisu aktualizującego przez emitenta wpływa na obniżenie jednostkowego wyniku finansowego, jak i wartości sumy bilansowej wykazywanej w śródrocznym skróconym sprawozdaniu finansowym spółki za 3 kwartały 2021 r. Dokonany odpis aktualizujący zostanie wyłączony w ramach konsolidacji sprawozdań, a zatem nie będzie miał wpływu na dane w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym grupy” – zakończono.

DataWalk planuje publikację raportu okresowego 29 listopada 2021 r.

DataWalk (dawniej PiLab) to podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w 2019 r. zadebiutowała na rynku głównym GPW.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc giełda | bitcoin przewidywania | lpp notowania | notowania mwig40 | notowania nasdaq 100 | notowania biomed lublin | xtb notowania |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here