Naga MarketsDataWalk miał 6,32 mln zł straty netto, 6,23 mln zł straty EBIT w 2020 r.DataWalk odnotował 6,32 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 11,04 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

DataWalk przedstawia swoje wyniki finansowe

Strata operacyjna wyniosła 6,23 mln zł wobec 11,05 mln zł straty rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 15,72 mln zł w 2020 r. wobec 3,51 mln zł rok wcześniej.

“DataWalk osiągnął przełomowy poziom wzrostu przychodów w 2020 roku, również dzięki wielu nowym sprzedażom komunikowanym w czwartym kwartale ubiegłego roku. Podczas minionego okresu zaraportowaliśmy łącznie trzynastu nowych klientów, przy czym ich liczba była znacząco większa. W związku z tym, iż mniejsze transakcje stały się standardowym elementem działalności stopniowo odchodzimy od ich komunikowania, jednakże są one stale realizowane. […] Skonsolidowany przychód w 2020 roku w wysokości 15,7 mln zł stanowi imponujący wzrost o 348% r/r, pomimo ograniczeń związanych z globalną pandemią oraz złożoności realizowanych kontraktów. Jeśli wziąć pod uwagę, że rozpoznanie znacznej części przychodów z największego dotychczas projektu zakontraktowanego na 2020 rok przesunęło się na 2021 rok, sukces nabiera jeszcze większego wymiaru” – napisał prezes Paweł Wieczyński w liście do akcjonariuszy.

Według niego, rok 2020 był ważnym pierwszym krokiem, a spółka celuje w dalsze, istotne zwiększenie dynamiki przychodów, szczególnie na kluczowych rynkach Ameryki Północnej i Europy.

W ujęciu jednostkowym strata netto w 2020 r. wyniosła 4,42 mln zł wobec 11,19 mln zł straty rok wcześniej.

DataWalk (dawniej PiLab) to podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w 2019 r. zadebiutowała na rynku głównym GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here