Datawalk liderem wzrostów na sWIG80. Spółka zyskuje dziś niemal 16%.

Spółka w ciągu ostatnich 5 sesji wzrosła o ponad 50%.

Naga MarketsDatawalk liderem wzrostów na sWIG80. Spółka zyskuje dziś niemal 16%.Kurs akcji Datawalk we wtorkowych notowaniach na warszawskim parkiecie rośnie aż ponad 15% w trakcie trwania sesji. Akcje spółki drożeją już czwarty dzień, po tym jak w czwartek 30 lipca Datawalk SA poinformował o zawarciu umowy z jedną z sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

  • Datawalk jest polską firmą wysokich technologii, specjalizującą się w projektach informatycznych w obszarze bezpieczeństwa publicznego.
  • Spółka opracowuje autorską platformę Datawalk, która integrować ma różne jednostki i instytucje w celu monitorowania procesów biznesowych.
  • Datawalk do tej pory nie wypracował jeszcze zysku.

Datawalk: we wtorek już o 16% w górę

Notowania Datawalk chwilę po 13:00 w trakcie trwania wtorkowej sesji na GPW oscylują wokół poziomu 235 zł zyskując tylko w trakcie dzisiejszej sesji na ten moment aż 32 zł, czyli 15,76%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Datawalk liderem wzrostów na sWIG80. Spółka zyskuje dziś niemal 16%.
Notowania Datawalk SA na GPW. Źródło: stooq.pl

Wzrost kursu akcji Datawalk SA jest kontynuacją silnego trendu wzrostowego zapoczątkowanego jeszcze w zeszły czwartek, gdy firma opublikowała informację o podpisaniu przez spółkę zależną Datawalk Inc. kontraktu na realizację projektu dla sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych w celu analizy i ograniczenia potencjalnych zagrożeń związanych z COVID-19.

“Zarząd spółki uznał fakt otrzymania zamówienia za informację poufną, ponieważ istnieją przesłanki, że pozyskane zamówienie ponownie potwierdza możliwość skutecznego konkurowania o projekty w instytucjach rządowych USA oraz może mieć pozytywny wpływ na przyszłą pozycję konkurencyjną grupy kapitałowej emitenta w Ameryce Północnej” – stwierdzili przedstawiciele spółki w czwartkowym komunikacie w zeszłym tygodniu.

Zobacz również: Microsoft: zakup TikTok blokowany przez Trumpa, prezydent żąda pieniędzy

Inwestorzy, którzy w lipcu zaufali Datawalk, mogą być zadowoleni. Kurs akcji spółki w lipcu zyskał ponad 45%, natomiast od początku roku notowania Datawalk są już o ponad 323% wyżej.

Jeśli te liczby nie wyglądają dostatecznie imponująco, to od dołka z 12 marca wywołanego wybuchem pandemii COVID-19, gdy kurs zszedł aż do 31,20 zł, akcje Datawalk na GPW podrożały aż o 653%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here