Naga MarketsDatawalk: kurs wystrzelił w górę w środowej sesji, spółka podpisała kontrakt z siłami zbrojnymi USAKurs akcji Datawalk przechodzi suchą stopą przez krwawą sesję na GPW wskutek opublikowanej w środę informacji dotyczącej podpisania umowy na wdrożenie projektu testowego we współpracy z siłami zbrojnymi Stanów Zjednoczonych, aby poprzez analizę danych minimalizować zagrożenie związane z rozwojem pandemii COVID-19

  • Akcje Datawalk drożeją już w środę o prawie 25%, podczas gdy WIG spada o 1,50%.
  • Od początku roku kurs akcji Datawalk wzrósł już o 246%
  • Spółka nie przynosi jeszcze zysków, a przychody ze sprzedaży netto w I kw. 2020 r. wyniosły 1,26 mln zł

Datawalk z nowym kontraktem w USA

Kurs akcji Datawalk w czwartkowej sesji eksplodował w górę po tymczasowym załamaniu na początku sesji i obecnie jest już niemal 25% wyżej niż cena otwarcia rysując nowe rekordowe szczyty na poziomie 190 zł. Notowania są w tym momencie wstrzymane, a teoretyczny kurs otwarcia wynosi aż 199 zł.

Datawalk: kurs wystrzelił w górę w środowej sesji, spółka podpisała kontrakt z siłami zbrojnymi USA
Notowania Datawalk na GPW. Źródło: stooq.pl

Początek sesji na GPW był nieco dramatyczny i przełożyło się to również na przewagę strony podażowej na notowaniach Datawalk w pierwszych 30 minutach sesji. Kurs o 9:00 otworzył dzień z ceną otwarcia 152,50 zł, ale o 9:35 zszedł na 145 zł, by potem wystrzelić do 180 zł i wspiąć się jeszcze wyżej po południu.

Zobacz również: Dwucyfrowe spadki na akcjach spółek biotechnologicznych!

Akcje Datawalk drożeją w czwartek z uwagi na podpisanie przez spółkę zależną Datawalk Inc. kontraktu na realizację projektu dla sił zbrojnych Stanów zjednoczonych w celu analizy i ograniczenia potencjalnych zagrożeń związanych z COVID-19.

“Zarząd spółki uznał fakt otrzymania zamówienia za informację poufną, ponieważ istnieją przesłanki, że pozyskane zamówienie ponownie potwierdza możliwość skutecznego konkurowania o projekty w instytucjach rządowych USA oraz może mieć pozytywny wpływ na przyszłą pozycję konkurencyjną grupy kapitałowej emitenta w Ameryce Północnej” – stwierdzili przedstawiciele spółki.

Oznacza to kontynuację działań Datawalk w USA i dalszy rozwój projektów firmy związanych z integracją systemów w obszarze bezpieczeństwa. Platforma stworzona przez Datawalk może łączyć wiele podsystemów do koordynowania działań w analityce śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here