Naga MarketsDataWalk koncentruje się na rozwoju w sektorze komercyjnymWarszawa, 19.11.2021 (ISBnews/ ISBtech) – DataWalk koncentruje się na rozwoju w sektorze komercyjnym, gdyż zwiększanie udziału w strumieniu przychodów z tego obszaru jest celem strategicznym, poinformowali ISBtech członkowie zarządu spółki. Podkreślili, że spółka przykłada bardzo dużą uwagę do jakości kadry, intensywnie pracuje nad rozwojem zespołu, pozyskuje topowych specjalistów w Polsce, Europie Zachodniej i USA.

“Jeśli chodzi o dynamikę rozwoju za 9 miesięcy tego roku, to stać nas na więcej i rynek pozwala na więcej, ale kluczowym zadaniem na ten rok jest budowa infrastruktury, która pozwoli rozwijać się jeszcze szybciej w kolejnych okresach. W IV kwartale koncentrujemy się na naszych aktualnych celach strategicznych” – powiedział ISBtech Wieczyński.Skonsolidowane szacunkowe przychody ze sprzedaży netto wyniosły 19,9 mln zł w I-III kw. 2021, co stanowi wzrost o ok. 123% r/r.

“Mamy wiele rekrutacji, zarówno w Polsce gdzie chcemy pozyskiwać programistów z top 5% fachowców, a także w Europie Zachodniej i USA, gdzie konkurujemy o najlepszych ludzi z technologicznymi gigantami. Nasza technologia pozwala nam skutecznie rywalizować o najlepszych i bezkompromisowo budujemy kadry na poziomie światowym. Wierzymy, że efektem będzie wysoka dynamika wzrostu biznesu” – dodał prezes spółki.

Członek zarządu Sergiusz Borysławski potwierdził, że na obecnym etapie rozwoju spółka dąży do pozyskania 20 światowej klasy referencji, które mają posłużyć do budowania powtarzalnych przychodów w przyszłości. Z kolei prezes zaznaczył, że na tym etapie jest to tak ważne dla przyszłego potencjału rozwoju, że DataWalk “wręcz odrzuca” 90% leadów napływających ze świata, aby przy obecnych ograniczonych zasobach zaangażować się tylko w najbardziej referencyjne.

“Pozyskanie zaawansowanych technologicznie komercyjnych klientów z Singapuru i USA w ostatnim czasie pokazuje, że to właściwa ścieżka. Portfolio najlepszych światowych referencji otworzy nam dostęp do jeszcze większego zbioru klientów” – zaznaczył Wieczyński.

Wcześniej DataWalk pozyskiwał referencje przede wszystkim w sektorze publicznym i finansowym, co zaowocowało m.in. umowami z agencjami krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz NATO.

DataWalk (dawniej PiLab) to podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w 2019 r. zadebiutowała na rynku głównym GPW.

Sebastian GawłowskiChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here