Naga MarketsDataWalk to podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa.

datawalk

Notowania spółki otworzyły się wczoraj wielką luką wzrostową i przy bardzo wysokich obrotach, kurs momentalnie sięgnął bliskich okolic historycznych maksimów. W sumie, spółka zyskała około 25%. Powodem nagłych wzrostów była informacja, o tym że spółka otrzymała zamówienie od wyjątkowego w skali światowej klienta jaki jest amerykański Departament Sprawiedliwości. Departament wybrał spółkę do współpracy w zakresie dostarczania systemów i rozwiązań analitycznych w okresie najbliższych pięciu lat. Dla firmy oznacza to nie tylko wzrost przychodów ale również prestiż i uznanie w branży, jakiem jest niewątpliwie docenienie przez tak znaczący podmiot.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

VRG (dawniej Vistula Group) specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn.

vrg
źródło xStation 5

Akcje spółki nieznacznie zyskiwały podczas środowej sesji. Od pewnego czasu obserwujemy rosnącą aktywność strony popytowej. Spółka ma za sobą mocną korektę w wieloletnim trendzie wzrostowym, a obecnie pojawia się drugie odbicie od wsparcia, które jest istotne z punktu widzenia tygodniowej skali czasowej. Firma publikując raport z wynikami za maj dostarczyła inwestorom argumentów za kontynuowaniem odbicia. Wynika bowiem z niego, że w tym miesiącu przychody spółki wyniosły około 96,1 mln zł co jest wynikiem aż o ponad 42% lepszym niż rok temu. W sumie od stycznia przychody są już wyższe niż w poprzednim roku o ponad 38%. Co ważne, rośnie zarówno segment odzieżowy jak i jubilerski. Wyższe w porównaniu z ubiegłym rokiem były także marże handlowe. Na wykresie brakuje jeszcze wyższych obrotów, aczkolwiek wydaje się, że spółka powoli może zacząć odrabiać wcześniejsze starty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here