Naga MarketsDataWalk [DAT], Rainbow Tours [RBW] – Gorące spółki dniaCzwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie przyniosła przecenę wielu spółkom, jednym z pozytywnych wyjątków był DataWalk. Akcje spółki wyraźnie drożały, odnotowując nowe maksima trendu wzrostowego. Bezpośrednim powodem odbicia była informacja, że spółka zależna działająca na terenie Stanów Zjednoczonych, otrzymała zamówienie na realizację projektu testowego dotyczącego sprzedaży licencji tymczasowej w celu wsparcia projektu z jedną z sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych w celu analizy i ograniczenia potencjalnych zagrożeń związanych z COVID-19.

  • DataWalk z kolejnym zamówieniem, kurs oparł się rynkowej przecenie
  • Rainbow Tours poniżej lokalnego wsparcia

Warto dodać, że jest to kolejne zamówienie z USA i kolejne, które wzmacnia globalny wizerunek spółki. Wcześniej firma angażowała się w projekty związane z pandemią m.in. w zakresie analitycznego wsparcia chmurach obliczeniowych. Spółka jak dotąd powiększa tzw. lej handlowy czyli zakres potencjalnych klientów i zleceń. Objawia się to szybkim wzrostem przychodów, które mają się podwajać w kolejnych latach.

DataWalk na nowych maksimach

I kwartał pokazał 6 krotny wzrost przychodów, jednak okres ten zakończył się startą. Kolejne głośne zamówienia potwierdzają wypowiedzi władz spółki, że otrzymuje ona więcej zamówień niż jest w stanie obsłużyć. Wczoraj kurs ocierał się o poziom 200 zł.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Rainbow Tours wraca do spadków

W czwartek wynikami za I kwartał pochwalił się operator wycieczek Rainbow Tours, który odnotował 0,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2,8 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 2,99 mln zł wobec 4,89 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 273,82 mln zł wobec 246,02 mln zł rok wcześniej. Na poziomie przychodów mamy nawet postęp i wyniki nie wyglądają źle. Kluczowe będą jednak dane za kolejne kwartały, kiedy obraz pandemii w pełni obnaży słabość rynku turystycznego.

Zdaniem spółki, pandemia negatywnie odbija się na wynikach całorocznych, a nawet w 2021 roku. Perspektywy nie są więc najciekawsze, a odbicie od końca marca, które przyniosło zwyżkę notowań o ponad 360%, może zawierać już w cenach elementy rządowego wsparcia w tym bonu turystycznego. Kurs oscyluje w okolicach wsparcia przy 15,30 zł i jeżeli na rynek szybko nie wrócą lepsze nastroje, to spadki prawdopodobnie będą miały swoją kontynuację.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here