Naga MarketsIzostal [IZS], Apator [APT] – Gorące spółki dniaSpółka zależna DataWalk poinformowała podczas czwartkowej sesji o otrzymaniu zamówienia w Stanach Zjednoczonych od Departamentu Sprawiedliwości. Zamówienie dotyczy sprzedaży licencji wieczystej w zakresie pełnego produkcyjnego wykorzystania platformy analitycznej DataWalk w wydziale Money Laundering and Asset Recovery Section. System DataWalk zostanie wdrożony w celu wsparcia działalności związanej ze ściganiem i koordynowaniem wrażliwych, wielostronnych, międzynarodowych dochodzeń dotyczących prania pieniędzy i odzyskiwania majątku.

  • DataWalk z kolejnym ważnym zamówieniem z USA
  • Archicom sprzedaje biurowiec, następny czeka na najemców
  • Kury obu spółek w dobrej formie

Warto dodać, że jest to kolejny zagraniczny kontrakt, który sprawia, że platforma DataWalk zdobywa coraz większy prestiż na świecie. To z kolei przekłada się na szybko rosnące przychody, co zostało pokazane przed kilkoma dniami w raporcie okresowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
DataWalk kończy korektę

Na wykresie, po kilkudniowej korekcie cena wróciła do wzrostów. To pokazuje popytową presję na tych akcjach. Wydaje się, że można oczekiwać przynajmniej powrotu na ostatnie maksimum.

datawalk


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Archicom atakuje waży opór

Grupa Archicom poinformowała wczoraj, że sfinalizowała umowę sprzedaży biurowca City One czyli pierwszego z dwóch budynków kompleksu City Forum we Wrocławiu. Właścicielem obiektu został międzynarodowy inwestor instytucjonalny, a wartość transakcji wyniosła 33,8 mln euro. Spółka w komunikacie wyraziła przekonanie, że taki sam sukces komercyjny odniesie drugi z budynków.

archicom

Zakończenie jego budowy planowane jest na trzeci kwartał bieżącego roku i już trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami. Spółka podała także, że nie wypłaci dywidendy za zeszły rok, jest to jednak zrozumiałe posunięcie, widoczne także u innych deweloperów. Dotąd spółka co roku dzieliła się zyskiem z akcjonariuszami. Na wykresie trwa odrabianie strat z marcowego załamania notowań i obecnie kurs zmierza do oporu przy 15,70 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here