Naga Marketsźródło: britishinfluence.org
źródło: britishinfluence.org

Premier UK – David Cameron ustalił datę narodowego referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo. Decyzja zapadła na zebraniu gabinetu, które miało miejsce w dniu dzisiejszym. Ostatni raz w sobotę, premier zwoływał swój gabinet w czasie wojny o Falklandy. Termin historycznego referendum ustalono na 23 czerwca.


W referendum zadecydują oczywiście Brytyjczycy, natomiast w oficjalnych wypowiedziach premier Wielkiej Brytanii zachęca do głosowania za pozostaniem w nowej, “zreformowanej Europie”. Jak twierdzi – wierzy, że państwo, którym kieruje będzie bezpieczniejsze, silniejsze i lepsze w zreformowanej UE.

Sprawdź warunki handlowe na funta szterlinga oraz inne instrumenty w FxPro

Te artykuły również Cię zainteresują
Odniósł się również od osób z gabinetu, które zachęcają do Brexitu słowami: “Wszystko co oferujecie w ryzykownych czasach niepewności to skok w ciemność. Opuszczenie Europy byłoby zagrożeniem dla naszej gospodarki oraz bezpieczeństwa narodowego.”

Cameron będzie musiał sobie teraz poradzić ze sporą liczbą eurosceptyków, którzy zapewne rozpoczną kampanię zachęcająca do wyjścia z UE. Co ciekawe jednym z nich jest jego blisko przyjaciel Michael Gove, który utrzymuje, że ugoda jaka zapadła podczas wczorajszego szczytu jest niewystarczająca.

Przed narodem brytyjskim niewątpliwie pozostało trochę czasu do namysłu przed wyborem, który będzie zapewne jedną na najważniejszych decyzji jaką przyjdzie mu podjąć odnośnie swego kraju.

Więcej o kosztach możliwego Brexitu przeczytasz w artykule: Koszty ewentualnego Brexitu. Co dalej z GBP?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here