Naga MarketsDash to wiodąca cyfrowa waluta związana z handlem elektronicznym i płatnościami. Jako jedna z niewielu kryptowalut oferuje bezpieczne, zdecentralizowane i tanie rozwiązania finansowe dla rzeczywistych problemów. Dash oferuje formę pieniądza, który jest przenośny, niedrogi, podzielny i szybki. Można go łatwo i szybko wydać online w sklepach na całym świecie, przy znacznie niższych opłatach niż karty kredytowe czy debetowe. Z kolei Wenezuela to kraj pogrążony w głębokim kryzysie gospodarczym przy towarzyszącej hiperinflacji. Niedawno wielka reforma prezydenta Maduro legła w gruzach, a zaostrzenie przepisów dotyczących przekazów pieniężnych skłoniło twórców Dasha to stworzenia rozwiązania jakim jest Dash Text.


Dash Text pomoże Wenezuelczykom?

Dash Text, firma z siedzibą w Wenezueli, która oferuje transakcje Dash oparte na SMS-ach, jest obecnie publicznie dostępna w wersji beta i można uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem pięciocyfrowego kodu na Movistar, jednej z trzech największych firm telekomunikacyjnych w tym kraju. Według współzałożyciela Dash Text Alejandro Echeverría, Dash Text ma na celu ułatwienie dostępu do kryptowaluty Dash w Wenezueli w celu rozwiązania problemów związanych z hiperinflacją i problemami ze standardowymi płatności.

– Bolivar traci około 3-4% wartości dziennie, więc Dash jest idealną alternatywą dla Wenezuelczyków, aby uchronić pieniądze przed hiperinflacją. A ponieważ kryptowaluty są w Wenezueli legalne, Dash ma tu ogromną szansę. Obecnie w kraju brakuje gotówki, co doprowadziło do załamania się sieci punktów sprzedaży. Ludzie spędzają godziny w kolejce, by wypłacić gotówkę z bankomatu. Dash może rozwiązać ten problem doskonale – powiedział Echeverría.

Pomysłodawca Dash Text i współzałożyciel Lorenzo Rey planuje rozszerzyć funkcjonalność, aby integrować się bezpośrednio z terminalami handlowymi, dzięki czemu towary i usługi będzie można nabyć bezpośrednio płacąc kryptowalutą Dash za pośrednictwem wiadomości SMS. Ernesto Contreras, menedżer ds. Rozwoju biznesu Dash w Ameryce Łacińskiej, widzi płatności Dash za pośrednictwem Dash Text jako idealne rozwiązanie.

Zobacz również: Hackerzy stworzyli miliard fałszywych tokenów. Wymieniali je na prawdziwe kryptowaluty

– Mamy świadomość, że transakcje transgraniczne są drogie i trwają długo, a w Ameryce Łacińskiej istnieje realna możliwość udzielenia pomocy milionom osób, które muszą wysłać pieniądze do domu jednym ze standardowych korytarzy przekazów pieniężnych. W Wenezueli ponad 80% ludzi używa telefonów komórkowych, a ponad 50% ma dostęp do Internetu, a niedawna migracja stworzyła duże zapotrzebowanie na łatwe i niedrogie sposoby przekazywania pieniędzy z powrotem do domu i to właśnie zadanie dla Dash Text – powiedział Contreras.

coinmarketcap.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDukascopy Bank udostępnia szwajcarski rynek SWFX na platformie MT 4
Następny artykułGBPAUD – czy MACD wróży spadki? – 20/09/18
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here