Naga MarketsTo co działo się na rynku kryptowalut przez ostatnie dni jest czymś zupełnie niespotykanym. W pierwszej kolejności dowiedzieliśmy się o anulowaniu długo zapowiadanego podziału sieci. Po oświadczeniu zarówno Bitcoin jak i pozostałe altcoiny zachowywały się jak stado niesfornych kangurów, skacząc w górę i w dół. Najwięcej uwagi przyciągnęła nowa wersja Bitcoina – Bitcoin Cash. Miło mi poinformować, że jest to kolejna z kryptowalut, która trafiła do oferty eToro. Prawdziwym wygranym ostatnich dni jest jednak Dash…


Bitcoin Cash (BCH) jest raczej nowym instrumentem na kryptorynku. Powstał 1 sierpnia jako alternatywa dla BTC. Jego bloki ważą aż 8MB zamiast 1MB tak jak w przypadku tradycyjnego Bitcoina. Choć BCH daleko od miana wirtualnego złota to jednak przez ostatnie dni przekonał do siebie wielu inwestorów.

Niektórzy z góników odkryli, że przez kilka godzin bardziej zyskowne było wydobywanie BCH niż BTC co spowodowało natychmiastową zmianę nastawienia. Poniżej znajduje się wykres mocy obliczeniowej (hashrate) na którym dokładnie widzimy moment zmiany:

Nawet jeśli opłacalność wydobycia BTC powróciła na wcześniejsze poziomy, to wciąż nie rozwiązano drugiego, kluczowego problemu sieci, czyli ogromnej liczby niepotwierdzonych transakcji. W trakcie pisania tego komentarza sięgała ona 122656.

Oznacza to, że każdy kto chciałby obecnie przesłać Bitcoina innemu użytkownikowi będzie musiał zgodzić się albo na wyższą opłatę transakcyjną (fee), albo pogodzić się z tym, że transakcja będzie przetwarzana znacznie dłużej.

Handel BTC bez opóźnień, ze stały spreadem – sprawdź platformę eToro

Price action na Bitcoin Cash od piątku przypominało czyste szaleństwo. W sieci pojawiło się już sporo teorii dotyczących spisku którego celem było popularne również na Wall Street pum and dump. Pewnym jest, że cena BCH z okolic $637 za coin sięgnęła rekordowych $2500 i to wszystko w czasie poniżej 60 godzin!

Większość kapitału przeszło na BCH wprost z BTC, które wyraźnie koryguje. Pierwsze wsparcie (niebieska linia) znajduje się w okolicy $5500. Jeżeli wyprzedaż będzie kontynuowana, wówczas kolejnymi psychologicznymi poziomami wsparcia będą równe poziomy – $5000, $4500… aż do momentu testu żółtej linii wsparcia.

Największym wygranym ostatnich dni pozostaje jednak Dash. Ten altcoin zyskał najwięcej na zamieszaniu jakie powstało wokół Bitcoina i Bitcoin Cash. Nie bez echa przeszła również informacja o pierwszej, stabilnej metodzie zapłaty Dashem w internecie. Altcoin wybija konsolidację w kształcie trójkąta i tworzy nowe historyczne szczyty:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here