Naga MarketsJeszcze w lutym bieżącego roku Dash był kryptowalutą akceptowaną przez niespełna 650 punktów sprzedaży. Obecnie według witryny Discover Dash pokazującej, w których miejscu można skorzystać z tokenu podczas codziennych płatności, wartość ta wynosi już ponad 2250.


Dash najpopularniejszy w Wenezueli

Co ciekawe, Dash cieszy się największa popularnością w pogrążonej kryzysem Wenezueli, gdzie szaleje inflacja, a na półkach sklepowych brakuje podstawowych produktów. Ponad 30% wszystkich przyjaznych Dashowi sklepów zlokalizowanych jest właśnie w tej części świata. Dla porównania, w Polsce jest ich 22, zdecydowaną większość stanowią jednak bankomaty obsługujące kilka kryptowalut, w tym Dasha.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Większość transakcji ma miejsce w sklepach związanych z żywnością i ma to duży sens ze względu na kryzys gospodarczy, z którym mamy do czynienia w Wenezueli” – twierdzi Alejandro Echeverría odpowiedzialny za operacje Dash właśnie na terenie kraju. “W porównaniu z innymi tokenami, Dash prowadzi samotny wyścig, ponieważ żaden inny nie ma tutaj wyspecjalizowanego zespołu, który uczy kupców, jak go akceptować, a oni również nie mają społeczności takiej jak ta tutaj. Dash jest kryptowalutą numer jeden w Wenezueli pod względem adopcji i rzeczywistego wykorzystania”.

Dash jest obecnie wyceniany na niespełna 150 dolarów za jeden token, a na liście największych cyfrowych monet mieści się w czołowej piętnastce, z łączną kapitalizacją powyżej 1,2 mld USD. Jest to kryptowaluta powstała w styczniu 2014 roku, oparta na dokonaniach Satoshi Nakamoto, uznawanego za twórcę Bitcoina. Zaprojektowany przez Evana Duffielda zdaniem wielu sympatyków ma największe szanse zastąpić BTC w roli najpopularniejszej kryptowaluty i stać się pierwszym, globalnym środkiem kryptopłatności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułIOTA dostępna w ofercie eToro
Następny artykuł11 bit studios zadebiutuje na Nintendo Switch. Akcje zyskują 4%
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here