Naga MarketsCzy kandydaci na stanowiska publiczne w Kalifornii będą mogli niedługo przyjmować kryptowaluty jako darowizny? Temat omawia komisja do spraw praktyk politycznych w ramach szerzej dyskusji na temat szeregu problemów wyborczych.


Ostatecznie nie podjęto ostatecznej decyzji, uznając, że konieczna jest dłuższa debata i głębsza analiza zagadnienia. Wcześniej, bo już w 2014 roku, Federalna Komisja Wyborcza orzekła, że ​​federalne prawo wyborcze pozwala kandydatom akceptować kryptowaluty, takie jak bitcoin, jako darowiznę rzeczową.

Co to jest kryptowaluta?

Podczas posiedzenia w czwartek przewodnicząca Alice Germond wskazała, że ​​potrzebne jest ustalenie definicji “kryptowaluty”, stwierdzając:

“Byłabym skłonna sądzić, że bitcoin jest czymś, co nie jest amerykańskim pieniądzem, ale jest raczej walutą, jak euro, ale chciałabym usłyszeć więcej, żeby rozwinąć swój sposób myślenia”.

Więcej czasu na analizę

W swojej publicznej wypowiedzi Nicolasa Heidorn – dyrektor ds. polityki organizacji California Common Cause – zasugerował umożliwienie przyjmowania darowizn w cyfrowych walutach, dopóki Komisja nie zbada sprawy. W końcu jednak nie zgodzono się z tym pomysłem.

Allison Hayward z komisji również zasugerowała, że przed podjęciem decyzji  pomysłu chciałaby zebrać więcej informacji:

“Myślę, że kryptowaluty są oczywiście nowe i zaprojektowane tak, aby były poufne, ale technologia Blockchain, jak sądzę, może ostatecznie stanowić bardzo mocne narzędzie w śledzeniu aktywności.”

Brian Hatch i Frank Cardenas stwierdzili, że nie zgadzają się z koncepcją całkowitego zakazu, ale w przypadku Hatcha kwestia oszustw pozostaje kwestią nadrzędną.

Komisarze doszli do kompromisowego porozumienia. Według nich pułap 100 dolarów na jedną darowiznę może być odpowiedni dla tegorocznych wyborów. Komisja byłaby wówczas w stanie kontynuować badanie tej sprawy w 2019 r., kiedy czas nie nagliłby ją tak bardzo.

Jednak ta sugestia nie została formalnie przyjęta na czwartkowym posiedzeniu. Komisja spotka się ponownie w przyszłym miesiącu, aby omówić tę kwestię.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here