Naga MarketspolwaxDecyzją rady nadzorczej spółki Polwax nowym prezesem zarządu został Dariusz Szlęzak, zaś członkiem zarządu Jarosław Świć, podała spółka.

Polwax: nowym prezesem zarządu został Dariusz Szlęzak

“Spółka Polwax S.A. informuje, iż w dniu 3 lipca 2020 r. rada nadzorcza spółki podjęła decyzję o odwołaniu członków zarządu w osobach: Leszka Stokłosy – prezesa zarządu Polwax S.A., Tomasza Nadolskiego – wiceprezesa zarządu Polwax S.A., Piotra Kosińskiego – wiceprezesa zarządu Polwax S.A. z pełnienia przez nich funkcji w zarządzie i jednocześnie z członkostwa w zarządzie, uchwała weszła w życie z chwilą podjęcia. Ponadto w dniu dzisiejszym rada nadzorcza spółki podjęła uchwały o powołaniu z chwilą podjęcia uchwały w skład zarządu spółki: Dariusza Szlęzak powierzając mu funkcję prezesa zarządu, Jarosława Świć powierzając mu funkcję członka zarządu” – czytamy w komunikacie.

W ub. tygodniu spółka podała, że wszyscy członkowie zarządu Polwaksu – prezes Leszek Stokłosa oraz wiceprezesi Tomasz Nadolski i Piotr Kosiński – złożyli rezygnację z członkostwa w zarządzie spółki ze skutkiem na 31 lipca 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują

Jak wówczas wyjaśniano, przyczyną rezygnacji jest fakt nieudzielenia członkom zarządu absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w 2019 roku, przez zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki, które odbyło się w dniu 30 czerwca 2020 r. Fakt nieudzielenia absolutorium został potraktowany przez wyżej wymienionych członków zarządu jako wyraz utraty zaufania akcjonariuszy spółki, podano wówczas w komunikacie.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 278 mln zł w 2018 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here