Naga Markets


danske-bank-logoAnalitycy Danske Bank przyglądają się mniej popularnym crossom euro – dziś pod lupą znalazło się EUR/PLN. Para w ostatnich dniach dość mocno zniżkowała i jak przekonuje bank, obecnie znajduje się blisko swojej sprawiedliwej wyceny.


Oczy uczestnikó ryku zwrócone są w stronę EBC i jutrzejszej decyzji monetarnej. EUR/USD zachowuje się w miarę stabilnie, choć może to być cisza przed burzą. Sądzimy, że stanowisko EBC może okazać się nieco bardziej gołębie niż zakłada to obecny konsensus rynkowy. Jeśli tak będzie w rzeczywistości, wówczas presja podażowa na EUR/USD może się zwiększyć, lecz jedynie do pewnego poziomu. Krótkie pozycjonowanie na rynku już w tym momencie mocno rozciągnięte jest w stronę EUR – informują analitycy banku.

Komentarze makroekonomiczne, setupy techniczne i wiele innych materiałów znajdziesz w bazie FxWatcher – skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego >>>

Na słabnącym EUR zyskuje polska złotówka. Z pewnością pomocą była ostatnia decyzja S&P dotycząca ratingu kredytowego Polski oraz niepokój związany z włoskim referendum. Danske prognozuje dalsze spadki EUR/PLN, choć zwraca uwagę na wyniki swojego modelu, który wskazuje na 4,43 jako poziom sprawiedliwej wyceny.

Sprawiedliwa wycena EUR/PLN wynosi zdaniem Danske 4,43. Kurs w długim terminie powinien oscylować wokół tego poziomu
Sprawiedliwa wycena EUR/PLN wynosi zdaniem Danske 4,43. Kurs w długim terminie powinien oscylować wokół tego poziomu

Jednak kluczem do dalszych wniosków dotyczących przyszłości wyceny złotówki na rynku jest uważna obserwacja rentowności amerykańskich dziesięciolatek. Postępująca wyprzedaż amerykańskich obligacji może mieć ogromny wpływ na polski rynek papierów bezpiecznych, co przełoży się na ruchy PLN na rynku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStanowisko KNF w sprawie polityki dywidendowej domów maklerskich
Następny artykułOd inwestora do scalpera – NZDJPY
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here