Naga Markets


danske-bank-logoAnalitycy Danske Bank prezentują swoje końcoworoczne prognozy na kolejne dwanaście rynkowych miesięcy. Ogólnoświatowe spowolnienie gospodarcze zdaje się chylić ku końcowi co powinno przywrócić zainteresowanie inwestorów gospodarkami rozwiniętymi. Carry trade zdaniem analityków może nie być najlepszym pomysłem na przyszły rok… Co zatem warto kupić?


Zdaniem Danske o wiele lepsze wyniki osiągniemy wykorzystując strategie przystosowane do zwiększonej zmienności. Powracając jednak do nieco szerszej perspektywy analitycy banku prognozują powrót inflacji oraz zacieśnienie polityki monetarnej w większości z gospodarek rozwiniętych.

Danske bardziej jednak przygląda się walutom które pozostają źle wycenione przez rynek. Powodów takich pomyłek jest wiele, ważniejsze jest to, aby te pomyłki wykorzystać – zwracają uwagę analitycy. Bazując na dotychczasowych analizach istnieje spory potencjał wzrostowy dla HUF, CZK, EUR oraz PLN. Zdaniem banku, USD oraz AUD są na tyle przecenione przez rynek, że znacznie bardziej prawdopodobne są korekty kursów tych walut.

Propozycje Danske Bank na 2017 rok

Kierunek

Para

Metoda

SELL

EUR/NOK

Opcje

SELL

EUR/SEK

Opcje

SELL

GBP/SEK

Opcje

BUY

EUR/JPY

Opcje

SELL

EUR/RUB

Opcje

SELL

EUR/CZK

Forwards

BUY

USD/CNH

Opcje

SELL

AUD/USD

Opcje

Oczywiście, nie można zapominać o wpływie przyszłej prezydentury Donalda Trumpa na rynki, a przede wszystkim na amerykańskiego dolara. Plany nowego prezydenta najwyraźniej spodobały się inwestorom – wyższe wydatki na infrastrukturę, zmiany w polityce fiskalnej powodują, że dolar w ostatnich tygodniach mocno zyskał wobec większości walut.

Komentarze makroekonomiczne, setupy techniczne i wiele innych materiałów znajdziesz w bazie FxWatcher – skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego >>>

Dużą niewiadomą kolejnych dwunastu miesięcy jest natomiast Europa. Danske zwraca uwagę na podwyższone ryzyko polityczne w UE rozpoczęte przez czerwcowe referendum w Wielkiej Brytanii. Niepewność związana z przyszłym kształtem Strefy powoduje, że EUR ma szanse kontynuować spadki – zyskać na tym mogą bezpieczne przystanie takie jak CHF, JPY oraz DKK. Jak prognozy Danske spełniły się w tym roku? Poniżej znajduje się zestawienie za rok 2016:

charttokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. PZU [PZU] test linii trendu, PKO [PKO] odbicie od wsparcia
Następny artykułOd inwestora do scalpera – BRENT
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here