Naga Marketsdanske bank logoAnalitycy Danske Bank spodziewają się dalszych osłabień EUR, które powinny pociągnąć parę krzyżową w dół w krótkim terminie. W średniej perspektywie natomiast wyższa inflacja w strefie euro i dalsza agresywna polityka ze strony Banku Japonii spowoduje natomiast odwrócenie tendencji.


Cele na najbliższe miesiące

  • M1: 125.00
  • M3: 126.00
  • M6: 125.00
  • M12: 137.00

Prognoza dla EUR/JPY

Dane ekonomiczne z Japonii ostatnio zawodzą, sugerując, że odbudowa gospodarcza jest bardzo wrażliwa. Produkcja przemysłowa oraz oraz wyniki sprzedaży detalicznej okazały się szczególnie nietrafne w stosunku do oczekiwań. Słabszy od założeń okazał się również raport Tankan sugerujący, że wzrost PKB w Q1 2015 mógł zdecydowanie zwolnić. Wskaźniki, które zawiera raport również okazały się relatywnie słabe mogąc prognozować niską dynamikę również w Q2.

X60

BOJ jak do tej pory nie ogłosił żadnych nowych narzędzi luzowania swojej polityki. Podczas posiedzenia na początku kwietnia wdrożono jedynie delikatne zmiany do ogólnego oświadczenia – nic nie wskazuje, że Haruhiko Kuroda i spółka chcą przemieszczać się w bardziej gołębim kierunku.

Podstawowy scenariusz Danske zakłada brak dalszego luzowania polityki w wykonaniu Banku Japonii. Ostatnie słabe dane zwiększają jednak prawdopodobieństwo takiego ruchu – dla rynków jest to natomiast w pełni wystarczające i przełoży się na osłabienie japońskiego jena.

Więcej rekomendacji, oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here