Naga Marketsdanske-bank-logoW ostatniej przed świętami Bożego Narodzenia publikacji Danske, analitycy banku życzą klientom Danske Bank, a także wszystkim traderom Wesołych Świąt. Bank powróci do regularnych publikacji już 27 grudnia, ale zanim wszyscy udadzą się na zasłużony odpoczynek, po raz ostatni rzucimy okiem na wykresy. Czy święta wpłyną na rynki?


Dolar amerykański osłabił się w czwartej do większości walut, co wpisuje się w wcześniejsze prognozy Danske Bank mówiące o prawdopodobnym wyciszeniu wzrostowego momentum dolara w przededniu świąt Bożego Narodzenia. Do świątecznego spadku aktywności dołączyła gorsza od prognoz publikacja PCE core inflation co skutecznie powstrzymało bycze zapędy USD.

Skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego FxWatcher i śledź pozycje dużych graczy bezpośrednio ze swojej skrzynki mailowej >>>

Sądzimy, że to właśnie wyższa inflacja była głównym powodem niedawnej, grudniowej podwyżki Fed i to rozwój cen w amerykańskiej gospodarce będzie dyktował tempo podwyżek stóp procentowych w przyszłym roku. Pogarszające się dane mogą więc odwlec zapowiadane trzy podwyżki w 2017 roku, co również przełoży się na postępujące zwątpienie w dolara – zauważa bank.

eursekdailySpoglądając na waluty skandynawskie, analitycy Danske Bank zwracają uwagę na sytuację na wykresie EUR/SEK. Cross powoli koryguje ostatnie spadki, jednak kombinacja mniej gołębiego Riksbanku oraz lepszych danych płynących do nas z szwedzkiej gospodarki powinna wspierać silniejszą koronę – przekonują analitycy. Najbliższym oporem na wykresie EUR/SEK pozostają lokalne dołki z początku grudnia na poziomie 9,6800. To właśnie w tych okolicach poszukiwalibyśmy kolejnego sygnału do wejścia w krótkie pozycje – podsumowują analitycy Danske.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here