Naga MarketsWczorajszy Super Czwartek doprowadził do zwiększonej podaży GBP, co przełożyło sie również na silniejsze wzrosty EURGBP. Bank of England pozostanie bierny jeszcze przez pewien okres – przekonują analitycy Danske Bank. W jaki sposób wpłynie to na wycenę popularnego crossa?


Dzisiejsze popołudnie bogate jest w komentarze i analizy wczorajszych wydarzeń na Wyspach. Z kilkudziesięciu dokumentów, które otrzymałem za pośrednictwem FxWatcher wybrałem jednak komentarz analityków Danske, którzy prognozują dalszą konsolidację na wykresie EURGBP.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Bank of England nie zdecyduje się na zmianę polityki przynajmniej do połowy przyszłego roku – przekonuje dzisiejsza publikacja Danske Bank. Obecnie, brytyjska gospodarka znajduje się w punkcie, który nie usprawiedliwia ani obniżki stóp, ani tym bardziej ich podwyżki. Sytuacja jest więc w miare stabilna, co powoduje, że inwestorzy bardziej niż na samym BoE skupią się na wydarzeniach natury politycznej. Pamiętajmy bowiem, że wciąż trwa Brexit.

Analitycy Danske Bank są zdania, że EURGBP pozostanie uwięzione pomiędzy poziomami 0,8400/0,8500 przynajmniej do przedterminowych wyborów parlamentarnych 8 czerwca. Bank czeka więc na test okolic 0,8550 aby z tego poziomu otworzyć krótkie pozycje. W dłuższej perspektywie kierunek trendu na EURGBP zależy w głównej mierze od wyniku wyborów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here