Naga MarketsDanske prognozuje cięcia stóp w ECB, a MS dokłada sell EUR/USD

13.12.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
Morgan Stanley pisze, że mimo ryzyka przestrzelenia, wciąż utrzymują krótką pozycję na EUR/USD.

MS przyznaje, że ryzyko wystrzału EUR/USD w górę w najbliższym terminie wzrosło, jednocześnie jednak bank uważa, że będzie to krótkoterminowy wyskok przed większymi spadkami w przyszłym roku.

“EUR już teraz odstaje od wskaźników rynkowych i fundamentalnych sugerujących zwiększoną wrażliwość w średnim terminie. W miarę jak aktualny napływ kapitału związany z końcem roku wyczerpuje się, EUR/USD znów wygląda na narażone bioąc pod uwagę słabe fundamenty i negatywne sygnały z rynków.” – argumentuje MS i wywodzi dalej – “ECB zdaje się naciskać pod kątem AQR, by przypisać obligacjom ciężar ryzyka w ramach bilansów bankowych. Spowolnienie w zakupach obligacji przez lokalne banki może skutkować kolejnym wzrostem premii długu peryferiów, co byłoby kolejnym negatywnym czynnikiem w średnim terminie.”

Polecam także: Niepokorne banki znowu sprzedają EUR/USD – Barclays, Credit Suisse, JPM

Morgan Stanley twierdzi, że obecne wzrosty EUR nie przekreślają niedźwiedzich poglądów banku. MS utrzymuje dwie krótkie pozycje na EUR/USD, jedną z 1.36 z SL 1.3830 i TP 1.27 oraz drugą z 1.3800 z SL na 1.3900 i TP na 1.32.

Danske prognozuje cięcia stóp w ECB, a MS dokłada sell EUR/USD
EUR/USD dzienny
Kliknij by powiększyć!

Danske z kolei zauważa, że argumenty za dalszym luzowaniem ze strony ECB są mocne. Główny scenariusz banku zakłada cięcie stopy depozytowej o 0.10 bps na spotkaniu w  marcu wraz z cięciem stopy refinansowej o 0.10 bps.

“Wydaje się obecnie, że ECB preferuje te narzędzia. Rada zarządzająca krótko przedyskutowała cięcie stopy depozytowej na grudniowym posiedzeniu, gdzie Draghi nie wydawał się być szczególnie przychylny nowemu LTRO i brzmiał też sceptycznie na temat wzmianek o luzowaniu ilościowym.” – wyjaśnia Danske – “Kwestia ta znajduje oparcie także w komentarzach Draghi’ego z listopada, kiedy mówił – odnosząc się do ujemnej stopy depozytowej” – że ‘jesteśmy technicznie przygotowani i jest to tylko część naszej artylerii, i w tym sensie jest to także odpowiedź na poprzednie pytanie o to, co zrobimy jeśli ujrzymy niską stopę inflacji’.”

Zobacz także: C. Agricole sprzedaje EUR/USD – Nie tak prędko, pisze Goldman.

Dalej bank wywodzi, że pomimo sceptycyzmu niektórych członków rady zarządzającej odnośnie ujemnej stopy depozytowej, dalsze luzowanie może okazać się konieczne, i cięcie oprocentowania nocnych depozytów wydaje się być preferowanym rozwiązaniem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here