Naga MarketsWitryna oddziału Danske BankJak podał Danske Bank, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd prowadzi dochodzenie w sprawie prania pieniędzy przez duńskiego pożyczkodawcę. Bank jest już od dłuższego czasu pod ostrzałem zarzutów przestępczych zarówno w Danii Estonii jak i Francji. Ostatnio pisaliśmy również o tym, że amerykański FED również zainteresował się sprawą banku.


Departament Sprawiedliwości USA oświadczył, że: “”współpracuje ze wszystkimi odpowiednimi organami w celu wyjaśnienia wszystkich szczegółów sprawy”.

Zobacz także: Deutsche Bank na rekordowych minimach: Winne afery Danske i Panama Papers

Akcje banku znajdują się w trendzie spadkowym od dłuższego czasu. Spadki sięgnęły już 50% licząc od ostatnich szczytów. Bank miał już że problemy w połowie 2017 roku, kiedy trend wzrostowy wyraźnie wyhamował. Bardziej zdecydowane spadki rozpoczęły się w styczniu 2018 roku i od tej pory kurs systematycznie wybija nowe minima. Od listopada 2018 roku ruch w dół znacznie wyhamował, jednak jak na razie nie widać sygnałów popytowych, przeważają sprzedający. Sytuacja związana z praniem pieniędzy na pewno nie będzie pomagać. Samo ogłoszenie SEC o wszczęciu dochodzenia, wywołało spadki na kolejne 5%.

Wykres Danske Bank

Choć nie powinno to być zaskoczeniem, śledztwo prowadzone przez SEC zwiększa “niepewność co do potencjalnych kar, zarówno ze strony amerykańskiej jaki i tych krajowych”. Cała sprawa na pewno będzie się przeciągać przynajmniej do 2020 roku powiedział Philip Richard, analityk Bloomberg. “Spodziewamy się, że grzywny mogą wynieść od 2 do 2,5 miliarda dolarów, ale niewykluczone że ostateczna kwota będzie wielokrotnie wyższa”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here