Naga Marketsdanske-bank-logoWciąż nie gasną dyskusje dotyczące tego, czy FOMC zdecyduje się na podwyżkę już we wrześniu, czy może zaczeka ze zmianą stóp procentowych aż do grudnia. Zdaniem analityków Danske Bank rozwiązaniem konfliktu pomiędzy zwolennikami dwóch różnych scenariuszy będzie publikacja jutrzejszego raportu non farming payrolls.


EUR/USD kontynuuje spadki na fali coraz to nowszych spekulacji na temat możliwości wprowadzenia przez FOMC wyższych stóp procentowych już we wrześniu. Naszym zdaniem, tendencja spadkowa na głównej parze walutowej potrwa przynajmniej do jutra, kiedy opublikowane zostaną sierpniowe payrollsy – przekonują analitycy Danske.

Handlujesz na danych makro? Sprawdź możliwości strategii algorytmicznych i skorzystaj z narzędzi FxPro

Bank zauważa, że wycena wrześniowego terminu podwyżki nadal jest stosunkowo niska gdyż zaledwie trzydziestoprocentowa. Niemniej jednak w połowie sierpnia, szanse na wrześniowy ruch FOMC sięgały jedynie 10%. To pokazuje jak duże nadzieje rynek wiąże z jutrzejszym raportem.

Sierpniowe payrollsy będą kluczowym odczytem jeśli chodzi o średnioterminową wycenę USD. Silny raport zwiększy szanse na wrześniową podwyżkę do 70-80%, co przełoży się na przyspieszenie wzrostowej tendencji dolara. Rozczarowujący raport NFP z pewnością oddali wizję normalizacji amerykańskiej polityki monetarnej co powinno zostać szybko zdyskontowane przez rynek, gwałtowną wyprzedażą dolara – oceniają analitycy Danske.

EUR/USD pozostaje w kanale spadkowym, po raz kolejny zbliżając się do strefy wsparcia w okolicy 1,1130.
EUR/USD pozostaje w kanale spadkowym, po raz kolejny zbliżając się do strefy wsparcia w okolicy 1,1130.

Wytypuj rezultat NFP i zgarnij $1000 w konkursie XMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here