Naga MarketsBiorąc pod uwagę fakt, że analitycy Danske Banku nie spodziewają się podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej podczas dzisiejszego posiedzenia, krótkoterminowa presja spadkowa na dolarze amerykańskim wydaje się bardzo prawdopodobna.


Oprócz tego Danske zakłada, że FED obniży medianę kropek za 2015 rok (prognoz poszczególnych członków banku centralnego co do kształtowania się stopy funduszy federalnych w przyszłości), aby zakomunikować, że w tym roku czeka nas tylko jedna podwyżka.

EUR/USD w przypadku bardziej gołębiego posiedzenia FOMC powinno odbić w krótkim terminie. Euro oraz japoński jen przez inwestorów traktowane są obecnie jako „bezpieczne przystanie” – w związku z tym USD/JPY również powinien znajdować się pod krótkookresową presją spadkową.

Spadkowe rewizje median kropek od grudnia 2014 | Rynek już teraz wycenia szansę podwyżek w grudniu na 75%
Spadkowe rewizje median kropek od grudnia 2014 | Rynek już teraz wycenia szansę podwyżek w grudniu na 75%

Inwestorzy spodziewający się jastrzębiego wystąpienia FED powinni otwierać długie pozycje na USD/JPY, natomiast uczestnicy rynku gołębio nastawieni do dzisiejszego posiedzenia mogą sprzedawać EUR/USD.

Jeżeli chodzi natomiast o funta szterlinga do dolara amerykańskiego, to zdaniem Danske Banku para powinna zachowywać się asymetrycznie w stosunku do decyzji FOMC. W momencie gdy dzisiejsze posiedzenie okaże się gołębie, rynek praktycznie równolegle wyceni wolniejsze tempo podwyżek w USA oraz w UK. Potencjalna podwyżka dzisiejszego wieczora zepcha natomiast GBP/USD w dół.

GBP/USD grane na krótko jest ciekawą alternatywą dla długiego USD/JPY w przypadku pozycjonowania się pod jastrzębie wystąpienie FED. Danske Bank preferuje jednak pozycje na USD/JPY – ze względu na perspektywę potencjalnego zysku do ryzyka:

Jastrzębie FOMC zapewni krótkoterminowy zastrzyk popytu na USD/JPY - w kierunku strefy oporu okolic 122.00
Jastrzębie FOMC zapewni krótkoterminowy zastrzyk popytu na USD/JPY – w kierunku strefy oporu okolic 122.00


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here