Naga Marketsdanske-bank-logoSpotkanie Eurogrupy, które zostało wspomniane w porannym komentarzu rynkowym zwraca również uwagę analityków Danske. Tematem przewodnim rozmów ministrów finansów krajów strefy euro ma być ponownie Grecja. Danske ostrzega przed zwiększoną zmiennością na EUR.


Relatywnie pusty kalendarz makroekonomiczny dzisiejszego dnia sprawia, że w centrum zainteresowania inwestorów z Europy znajdzie się spotkanie ministrów finansów krajów tworzących strefę. Będą oni debatować w Brukseli nad kolejnymi rozwiązaniami wciąż problematycznego greckiego długu – czytamy w dzisiejszym komentarzu Danske.

Te artykuły również Cię zainteresują
Grecki parlament przyjął w niedzielę rozwiązania mające na celu utworzenie funduszu prywatyzacyjnego. Wyprzedaż państwowego majątku ma być chociaż częściowym rozwiązaniem problem długu, z którym Grecja boryka się od zeszłego roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami europejskich źródeł, Eurogrupa ma przyjąć rozwiązania rządu w Atenach co pozwoli na kontynuowanie rozmów na linii Grecja – Bruksela.

Handluj walutami razem z FxPro – sprawdź warunki transakcyjne

Spoglądając na rynek wciąż dostrzegamy potencjał do spadków EUR/USD – stwierdzają analitycy Danske. Jak zwykle w przypadku rozmów na szczycie obawialiśmy się zwiększonej zmienności EUR w stosunku do pozostałych walut. Z dotychczasowego zachowania się wykresów wnioskujemy, że faktycznie mieliśmy rację, jednak zmiany były w większości jednokierunkowe – stwierdza bank.

Choć bazowym scenariuszem na ten miesiąc nadal pozostaje poziom 1,1200 to obawiamy się silnego ruchu ceny tuż przed brytyjskim referendum, które w tym momencie nadal jest głównym czynnikiem ryzyka dla rynków finansowych Starego Kontynentu.

EUR/USD już przekroczyło poziom wskazywany przez Danske. Dodatkowo, analitycy banku obawiają się większego ruchu ceny przed brytyjskim referendum
EUR/USD już przekroczyło poziom wskazywany przez Danske. Dodatkowo, analitycy banku obawiają się większego ruchu ceny przed brytyjskim referendum


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here