Naga Markets


danske-bank-logoMinutki FOMC nie wywarły znacznego wpływu na rynek. Ciężko jednoznacznie ocenić charakter wczorajszej publikacji. Dla tych, których trading plan zakłada handel zgodnie z rynkowymi fundamentami, analitycy Danske Bank przygotowali specjalny komentarz rynkowy. 


Wczoraj opublikowane minutki pokazały nam jedno – musimy zmagać się z wyraźnie podzielonym FOMC. Jastrzębie są pełne obaw, że dalsze opóźnianie podwyżki stóp procentowych może doprowadzić do przegrzania się całej amerykańskiej gospodarki. Gołębie z kolei twierdzą, że sytuacja na rynku pracy odbiega od wcześniejszych prognoz co powinno być powodem do odłożenia decyzji o podwyżce na kolejny rok.

Nie zmieniamy naszego stanowiska i nadal uważamy, że Fed nie zdecyduje się na zmianę kształtu swojej polityki monetarnej w tym roku – przekonują analitycy Danske. Pomimo siły dolara jaka pojawiła się wczoraj na rynku (szczególnie względem EUR) uważamy, że spadki EUR/USD spowodowane są w większej mierze przez czynniki związane z niepewną sytuacją polityczną w Europie, niż z prognozami podwyżek Fed. Para zatrzymała się na wsparciu 1,1000 – 1,0950, które w najbliższych dniach będzie kluczowe.

Śledź pozycje dużych graczy na bieżąco – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i przekonaj się, że warto!

Zalecamy uważne przyglądanie się zachowaniu ceny w wspomnianym rejonie. Nadal zauważamy spore ryzyko pogłębienia się spadków, lecz pozycjonowanie rynkowe (jak na razie) nie przesądza o tym scenariuszu – czytamy w dzisiejszym komentarzu Danske.

Po niedźwiedzim wybiciu trójkąta EUR/USD zatrzymało się w rejonie 1,1000. Czas na retest przebitego wsparcia?
Po niedźwiedzim wybiciu trójkąta EUR/USD zatrzymało się w rejonie 1,1000. Czas na retest przebitego wsparcia?


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWybuchowy kwartał Samsunga
Następny artykułGPW rozpoczyna ostatni etap prac nad nowym składem RESPECT Index
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here