TMS


danske-bank-logoMinutki FOMC nie wywarły znacznego wpływu na rynek. Ciężko jednoznacznie ocenić charakter wczorajszej publikacji. Dla tych, których trading plan zakłada handel zgodnie z rynkowymi fundamentami, analitycy Danske Bank przygotowali specjalny komentarz rynkowy. 


Wczoraj opublikowane minutki pokazały nam jedno – musimy zmagać się z wyraźnie podzielonym FOMC. Jastrzębie są pełne obaw, że dalsze opóźnianie podwyżki stóp procentowych może doprowadzić do przegrzania się całej amerykańskiej gospodarki. Gołębie z kolei twierdzą, że sytuacja na rynku pracy odbiega od wcześniejszych prognoz co powinno być powodem do odłożenia decyzji o podwyżce na kolejny rok.

Nie zmieniamy naszego stanowiska i nadal uważamy, że Fed nie zdecyduje się na zmianę kształtu swojej polityki monetarnej w tym roku – przekonują analitycy Danske. Pomimo siły dolara jaka pojawiła się wczoraj na rynku (szczególnie względem EUR) uważamy, że spadki EUR/USD spowodowane są w większej mierze przez czynniki związane z niepewną sytuacją polityczną w Europie, niż z prognozami podwyżek Fed. Para zatrzymała się na wsparciu 1,1000 – 1,0950, które w najbliższych dniach będzie kluczowe.

Śledź pozycje dużych graczy na bieżąco – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i przekonaj się, że warto!

Zalecamy uważne przyglądanie się zachowaniu ceny w wspomnianym rejonie. Nadal zauważamy spore ryzyko pogłębienia się spadków, lecz pozycjonowanie rynkowe (jak na razie) nie przesądza o tym scenariuszu – czytamy w dzisiejszym komentarzu Danske.

Po niedźwiedzim wybiciu trójkąta EUR/USD zatrzymało się w rejonie 1,1000. Czas na retest przebitego wsparcia?
Po niedźwiedzim wybiciu trójkąta EUR/USD zatrzymało się w rejonie 1,1000. Czas na retest przebitego wsparcia?


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWybuchowy kwartał Samsunga
Następny artykułGPW rozpoczyna ostatni etap prac nad nowym składem RESPECT Index
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here