Naga Markets


danske-bank-logoDziś wszystkie oczy zwrócone są w stronę EBC. Analitycy Danske oczekują, że prezes Draghi ogłosi wydłużenie skupu w ramach programu QE o sześć kolejnych miesięcy, pozostawiając jednak miesięczną wartość skupu na dotychczasowym poziomie 80 mld EUR. Jak zareaguje EUR/USD?


Rynek już wczoraj rozpoczął pozycjonowanie pod dzisiejszą konferencję prasową Mario Draghiego – obserwowaliśmy relatywnie silny rajd byków na europejskich obligacjach skarbowych, a rentowności tych papierów zauważalnie spadły. Włoskie dziesięciolatki (obligacje dziesięcioletnie) spadły o kolejne sześć punktów bazowych i obecnie znajdują się już 16 punktów niżej niż na poniedziałkowym otwarciu rynków – zwraca uwagę Danske.

Komentarze makroekonomiczne, setupy techniczne i wiele innych materiałów znajdziesz w bazie FxWatcher – skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego >>>

Rynki kapitałowe również zaczęły nieco wczesne świętowanie dzisiejszej decyzji EBC. Większość głównych indeksów zarówno w Europie jak i Ameryce zanotowała solidne wzrosty a Dow Jones i S&P500 utworzyły nowe historyczne szczyty. Pomimo spadku w rentownościach europejskich obligacji, EUR/USD utrzymało się w okolicy 1,078, co przy poniedziałkowym spadku poniżej 1,055 jest całkiem imponujące.

Już we wczorajszej publikacji zwracaliśmy uwagę na możliwość nieco bardziej gołębiego tonu ze strony EBC i nadal podtrzymujemy to stanowisko – przekonują analitycy banku. Choć nie spodziewamy się rozszerzenia skupu zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym, to jednak wydłużenie czasu jego trwania powinno (przynajmniej w krótkim terminie) wywrzeć niedźwiedzi wpływ na EUR/USD.

eurusdh4Warto jednak zaznaczyć, że Mario Draghi w ostatnim czasie prezentował dość jastrzębie stanowisko wobec polityki monetarnej strefy euro w przyszłości. Biorąc również pod uwagę fakt, już i tak sporego, krótkiego pozycjonowania się na EUR globalnych inwestorów, ewentualne spadki EUR/USD powinny być ograniczone.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTorpol blisko linii trendu wzrostowego
Następny artykułPrzed posiedzeniem EBC – prognozy 10 dużych banków
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here