Naga Marketsdanske-bank-logoCzwartkowe spotkanie w siedzibie EBC w Frankfurcie nad Menem będzie prawdopodobnie tematem tygodnia zarówno wśród traderów i inwestorów jak i banków inwestycyjnych. Danske bank prezentuje swoje prognozy dotyczące najbliższego posiedzenia EBC na którym poddany pod dyskusje zostanie obecny kształt polityki monetarnej w strefie euro.


Oczekujemy kolejnej dozy luzowania europejskiej polityki monetarnej, które zakładać będzie przede wszystkim:

  • obniżkę stopy depozytowej o kolejne 10 pb.
  • rozszerzenia jakościowego i ilościowego obecnego programu skupu aktywów

Reakcja rynku na te wieści powinna jednak rozczarować tych chętnych do skorzystania na zwiększonej zmienności podczas publikacji tych decyzji. Co prawda, dużo zależy od języka jakim posługiwać będzie się Mario Draghi i wymienionych przez niego narzędzi, którymi będzie się posługiwać EBC w przyszłości, jednak jesteśmy zdania, że najbliższe spotkanie EBC jest już (być może nie w całości) w cenie.

Wspomagaj swój handel modelami quant – sprawdź jakie to proste

Według mierzeń naszych analityków, poziom EUR/USD odpowiada obecnie oczekiwanym efektom obniżki o 12,5 pb. To nieco więcej niż, zakładane przez rynek, 10 pb. Nie oznacza to jednak, że nie dojdzie już do większych zmian na EUR/USD. Para powinna znaleźć się pod zwiększoną presją sprzedających, gdy różnica w języku banków centralnych Stanów i zjednoczonej Europy będzie się zwiększać.

chartConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here