Naga MarketsDanske Bank widzi dalej umacniającego się dolara (USD)Analitycy Danske Bank podczas ostatnich sesji wydali notę dla klientów, która obejmuje prognozy m.in dolar amerykańskiego, euro oraz funta szterlinga na kolejne miesiące. Co pierwsze rzuca się w oczy to fakt, że uważają oni dolara amerykańskiego jako jednego z wygranych najsilniejszego wzrostu wobec reszty walut. Bank spodziewa się również stałych wzrostów USD/JPY w okresie prognozy z wyraźną poprawą w stosunku do prognoz z lutego.

  • Dolar amerykański wydaje się analitykom Danske Bank najbardziej atrakcyjny
  • Staliby wzrost ma zapewnić podejście wobec japońskiego jena do zakresu 112 JPY
  • Tymczasem bank przewiduje również, że funt szterling utrzyma solidny ton
  • W tym kontekście, kurs funta amerykańskiego (GBP/USD) powinien odwrócić ostatnie straty i zapewnić 1,4% wzrost do 1,40 USD.

Analitycy: Przewidujemy, że waluty towarowe będą spadać ze względu na silnego dolara amerykańskiego

Podczas ostatnich sesji analitycy Danske Bank wydali prognozy kursów walutowych na lata 2021-2022. Patrząc na poziomy, jakie wyznaczone zostały dla najpopularniejszych walut, takich jak euro, dolar amerykański, funt szterling czy japoński jen widać, że amerykańska waluta staje się coraz to bardziej doceniania i uznawana jako waluta stabilnego wzrostu do końca obecnego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gwałtowny wzrost gospodarczy w USA według analityków wzmocni dolara w 2021 roku, zaś euro cofnie się do 1,1500 w kolejnej 12-miesięcznej prognozie. Analitycy walutowi z Danske Bank spodziewają się, że dolar amerykański będzie zyskiwał na wartości w nadchodzącym roku, głównie pod wpływem bardzo silnego ożywienia gospodarczego w USA.

wykres Kurs dolara amerykańskiego USDJPY D1 28.03.2021
Kurs dolara amerykańskiego USDJPY D1 28.03.2021

W raporcie widzimy, że wydanym poziomem docelowym dla rynku USD/JPY jest zakres 112 JPY, co oznacza możliwość wzrostu pary walutowej o około 250 pipsów od obecnej ceny. Jeśli rynek ma robić to nadal tak samo stabilnie jak obecnie – wydaje się, że może być to długa i nudna fala podejścia wzrostowego.

Tymczasem, patrząc na front euro oraz funta szterlinga analitycy zdają się przychylać na korzyść drugiej waluty. Euro Funt powinien się dalej cofać – przewidywania w raporcie mówią, że funt szterling utrzyma solidny ton, a ogólne ruchy będą silnie uzależnione od zmian kursu EUR/USD.

wykres Kurs euro EUROGBP D1 28.03.2021
Kurs euro EUROGBP D1 28.03.2021

EUR/GBP jest prognozowany na poziomie 0,85 w perspektywie 1 i 3 miesięcy, co oznacza spadek o 1,3% w stosunku do obecnego poziomu spot. Innymi słowy rynek ten powinien raczej stabilizować się, pozostając dla inwestorów tej pary raczej zmorą braku odpowiedniej zmienności do handlu.

W tym kontekście, kurs funta amerykańskiego (GBP/USD) powinien odwrócić ostatnie straty i zapewnić 1,4% wzrost do 1,40 w perspektywie 1-miesięcznej. Oznacza to dalsze zdobywanie wyższych zakresów, choć z powodu umacniającego się dolara nie tak spektakularnego jak w przypadku możliwości wzrostu pary USD/JPY.

wykres Kurs funta GBPUSD D1 28.03.2021
Kurs funta GBPUSD D1 28.03.2021

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti forum | giełda forum | kurs zł | dax prognozy | notowania walut w czasie rzeczywistym |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here