Naga MarketsKurs euro do funta spadnie do 0,87 GBP, uważa Danske Bank. Pomogą w tym szczepienia i BrexitWielka Brytania rozszerza lockdown, a perspektywy gospodarcze kraju nie wydają się najlepsze w najbliższym czasie. Jednak UK szczepi się w znacznie szybszym tempie niż reszta Europy, co w połączeniu z umową ws. Brexit oznacza, że ​​Wielka Brytania może osiągnąć lepsze wyniki niż reszta Europy po I kwartale 2021 r., uważa Danske Bank. Kurs euro do funta powrócił ponad wsparcia.

  • Duży postęp w szczepieniach i umowa ws. Brexitu działają na rzecz UK
  • Nadal sporo kwestii pozostaje do uregulowania
  • Danske opowiada się za umocnieniem funta m.in. wobec euro

Funt ma się umacniać na przestrzeni obecnego roku

Unia Europejska i Wielka Brytania zawarły 24 grudnia umowę o wolnym handlu, która obejmuje głównie towary. Podczas gdy firmy walczą o prawidłowe wypełnienie dokumentów, co powoduje obecnie pewne tarcia na granicach, Danske Bank uważa, że umowa ws. Brexitu ostatecznie zmniejszy niepewność, która ciąży na brytyjskich przedsiębiorstwach od wielu lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nadal pozostaje sporo spraw do uregulowania, chociażby kwestia przyszłej współpracy w zakresie usług finansowych. Rozmowy już się rozpoczęły, a pozytywny scenariusz zakłada osiągnięcie porozumienia jeszcze w I kw. ’21 r.

– Główna niepewność Banku Anglii w tym roku dotyczy tego, czy BoE obniży stopę procentową do ujemnego poziomu. Jesteśmy w obozie, który uważa, że ​​BoE utrzyma go stopy na niezmienionym poziomie +0,1%, co oznacza, że ​​wyższe krótkoterminowe rentowności z obligacji prawdopodobnie będą wspierać kurs funta – przewiduje Danske.

Chociaż umowa ws. Brexitu nie umocniła GBP w takim stopniu, w jakim oczekiwali analitycy Danske, nadal wierzą, że funt będzie się umacniał w 2021 r. Motorem napędowym wzrostów ma być wyższym spread krótkoterminowych stóp procentowych, szybszy proces szczepień przeciw COVID-19 i znaczne obniżenie niepewności po Brexicie.

Kurs euro do funta spadnie do 0,8700 – Danske

W ubiegłym tygodniu kurs euro do funta przetestował kluczowe wsparcie w obrębie 0,8870 GBP, a także 100-tygodniową średnią. Jak widać na wykresie tygodniowym EUR/GBP poniżej, test zakończył się pozytywnie, piątkowa sesja zakończyła się bowiem ponad wsparciem. W przypadku odbicia, notowania mogą zmierzać do okrągłego poziomu 0,9000 GBP.

fpmarkets

Według analityków Danske, wzrosty na EUR/GBP nie potrwają długo. Już w I kw. br. spodziewają się spadków do 0,88 GBP. W okresie 6-12 miesięcy notowania mają stracić kolejne 100-pipsów i dotrzeć do poziomu 0,87 GBP.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax prognoza | biomedlub notowania | kurs cd projekt | ranking kryptowalut | kurs złoty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here