Naga Markets


danske-bank-logoTen pełen ważnych odczytów tydzień rozpoczął się od publikacji raportu sprzedaży detalicznej z Niemiec. Analitycy Danske Bank wciąż czekają na amerykański indeks PCE, choć jak zapewniają – to wcale nie jest najważniejsze wydarzenie tego tygodnia.


Poranne publikacje z Strefy Euro okazały się zgodne z wcześniejszymi prognozami. Szacunkowa zmiana wartości PKB w trzeci kwartale tego roku wyniosła 0,3% k/k, natomiast inflacja konsumencka w październiku wzrosła w ujęciu miesięcznym do poziomu 0,5% – relacjonują analitycy Danske Bank.

Jak sami jednak przyznają – czekają na coś innego. Już jutro, we wtorek 1 listopada Danske Bank uważnie śledzić będzie publikację ISM manufacturing PMI. Wydarzeniem tygodnia będzie jednak środowa decyzja FOMC. Nie oczekujemy dużych zmian w stosunku do już i tak dosyć jastrzębiego stanowiska FOMC z września. Janet Yellen z dużą dozą prawdopodobieństwa nie odmówi sobie kolejnego miesiąca ‘wolnego wyboru’ związanego z najważniejszą dla inwestorów kwestią – podwyżką stóp.

Śledź setupy techniczne i rekomendacje walutowe największych banków na bieżąco. Odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Środowa decyzja FOMC z całą pewnością odciśnie widoczne piętno na wycenie EUR/USD – przekonuje bank. Analitycy Danske nie oczekują zmiany obecnego kształtu polityki monetarnej Fed w tym tygodniu, lecz zwracają uwagę na towarzyszące środowej decyzji oświadczenie. W zeszłym roku, Fed mniej lub bardzie zapowiedział grudniową podwyżkę. W tym roku, decyzja ta jest już dość dobrze wyceniona przez rynek, choć należy mieć na uwadze, że do grudniowego posiedzenia wciąż pozostaje około sześciu tygodni – czytamy w dzisiejszym komentarzu Danske.

Okolice 1,0990 jak na razie stanowią niepokonany opór.
Okolice 1,0990 jak na razie stanowią niepokonany opór.

Dane dotyczące pozycjonowania rynkowego wskazują na coraz większe zainteresowanie spekulantów krótkimi pozycjami na EUR/USD. Danske prognozuje spadek głównej pary walutowej do okolic 1,09 w listopadzie i kontynuację tej tendencji aż do osiągnięcia okolic 1,08.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here