Naga MarketsDanske Bank prognozuje wzrost kursu euro wobec SEK i NOKKurs euro zarówno w relacji do korony szwedzkiej (SEK) jak i norweskiej (NOK) osunął się w listopadzie pod poziom 10,00. Jednakże, analitycy Danske Bank uważają, że spadek na poziomy “jednocyfrowe” był jedynie chwilowy. Danske oczekuje wzrostu notowań EUR/SEK i EUR/NOK w perspektywie 12 miesięcy. 

Kurs EUR/SEK i EUR/NOK w górę

Notowania EUR/SEK osunęły się pod poziom 10,00 w związku z wybuchową mieszanką przepływów związanych z akcjami, pozycjonowaniem na rynku walutowym oraz polityką pieniężną.Danske postrzega wspomniany spadek jako krótkotrwały. Bazowy scenariusz zakłada stonowaną reakcję Riksbanku – szwedzkiego banku centralnego na listopadowym posiedzeniu. 

Jeśli Riksbank będzie się trzymał swojego scenariusza i nie przywiąże wagi do przejściowych impulsów inflacyjnych, analitycy spodziewają się umocnienia zarówno USD/SEK jak i EUR/SEK. 

Bodźcem dla korony szwedzkiej może być słabnąca dynamika globalnego wzrostu. Z kolei powrót transakcji typu carry trade może źle wpływać na SEK.

Danske Bank prognozuje wzrost kursu euro wobec SEK i NOK

W perspektywie miesiąca notowania EUR/SEK mają wzrosnąć do 10,10, a przez rok osiągnąć poziom 10,50.

Podobnie wyglądają prognozy dla EUR/NOK. Danske nadal oczekuje umocnienia euro w stosunku do korony szwedzkiej.

Argumenty za powyższym to m.in zmiany w globalnym otoczeniu inwestycyjnym, słabszy wzrost, zaostrzenie globalnych warunków płynności, pozycjonowanie oraz wycena stóp procentowych pozostawiająca balans ryzyka przekrzywiony na cofnięcie NOK. 

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Danske Bank prognozuje wzrost kursu euro wobec SEK i NOK

W perspektywie miesiąca para walutowa EUR/NOK może się znaleźć na 10,10. Z kolei w horyzoncie 6-12 miesięcy, Danske prognozuje poziom 10,40.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amrest akcje wykres | kurs korony islandzkiej nbp | kurs lotosu | wartość złotówki wykres | pkobp kurs | wykresy kryptowalut | notowania kruk |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here