Naga MarketsWitryna oddziału Danske BankJak mówi Kristoffer Kjær Lomholt, starszy analityk w Danske Bank, cross walutowy EUR/GBP od pewnego czasu notowany jest w przedziale 0,85–0,87 i oczekuje się, że będzie dalej utrzymywał się w tej konsolidacji, dopóki nie otrzymamy wyjaśnień w sprawie Brexitu w nadchodzących dniach. W weekend Theresa May zaproponowała kolejne przedłużenie terminu, tym razem do 30 czerwca.


Kluczowe cytaty

„Sytuacja z dłuższym przedłużeniem Brexitu byłaby prawdopodobnie nieco korzystna dla GBP i moglibyśmy zobaczyć kurs EUR/GBP w przedziale 0,84-0,86”.

Te artykuły również Cię zainteresują
„W przypadku braku porozumienia ws. Brexitu, nadal oczekujemy, że EUR /GBP przesunie się w kierunku parytetu. W dalszym ciągu spodziewamy się, że EUR / GBP spadnie do 0,83, jeśli umowa o wypłatę przejdzie.”

Zobacz także: Konflikt w Libii winduje ceny ropy, baryłka oil WTI kosztuje ponad 63 dolary

Sytuacja techniczna na szerokim interwale czasowym

Spoglądają na interwał tygodniowy, kurs euro do funta EUR/GBP utrzymuje się poniżej kluczowej bariery. Mowa tutaj o wybitym wsparciu przy 0,8650, gdzie wypadały poziomy minimalne z kwietnia 2018 roku. Utrzymywanie się poniżej, moze wskazywać na kierunek południowy, niemniej wyjście powyżej 0,8700, moze doprowadzić do silnej reakcji popytowej. Znajdujemy się więc w kluczowym miejscu i na pewno warto uważnie przyglądać się notowaniom w najbliższym czasie.

Kurs euro do funta

Czekamy na wybicie z boxa

Spoglądając na interwał D1, ostatnie notowania można ująć w box. Dopiero wybicie górnego, bądź dolnego ograniczenia, może doprowadzić do większego ruchu swingowego. Jak na razie poruszamy się w konsolidacji i trzeba cierpliwie czekać.

Kurs euro do funtaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here