Naga MarketsWitryna oddziału Danske Bank
Autor: Jimmy Baikovicius / Flickr.com

Dziś o godzinie 13:45 poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. Analitycy nie spodziewają się zmiany poziomu stóp na dzisiejszym posiedzeniu.
Zdaniem analityków Danske Bank nowa strategia reinwestycyjna może być najciekawszą częścią dzisiejszego posiedzenia EBC, na którym ma zostać ogłoszone oficjalne ogłoszenie o zakończeniu zakupów aktywów netto.


Kluczowe cytaty

“Chociaż stawka na spotkaniu jest wysoka, oczekujemy, że Draghi postara się być jak najbardziej “nudny”, aby nie mieszać za bardzo na rynku”.

“Ocena wzrostu, jak również nowe prognozy (w tym 2021) będą ściśle monitorowane. Będziemy zwracać szczególną uwagę na ocenę wzrostu płac”.

“Biorąc pod uwagę obecne, niedźwiedzie nastawienie inwestorów do stanowiska EBC, trudno jest nam dostrzec w jaki sposób bank centralny mógłby dostarczyć informacje prowadzące do wyraźniejszej reakcji spadkowej euro”.

Sytuacja techniczna na wykresie eurodolara

Na intradyowym interwale czasowym – H1, kurs euro utrzymuje się w ruchu bocznym. Wczoraj rynek wyraźnie odbił od wsparcia, o którym pisaliśmy w poprzedniej analizie (zobacz tutajEUR/USD. Jeżeli ta lokalna tendencja wzrostowa ma się utrzymać, to rynek może przetestować czerwoną linię szyi formacji oRGR, która jest dobrze widoczna na interwale H4. Po jej wybiciu należy spodziewać się większej korekty wzrostowej.

Wykres pary walutowej EUR/USD
EUR/USD interwał H1
EUR/USD interwał H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here