Naga MarketsGołąb symbolizujący luzowanie banku centralnegoZeszłotygodniowe wybicie na parze EUR/USD z prawie trzy miesięcznej konsolidacji okazało się fałszywe. Podczas, gdy cena powróciła do wąskiego zakresu cenowego, wielu ekspertów sądzi, iż na dolarze może wystąpić silny rynek niedźwiedzia. Dziś analitycy z Danske Banku zauważają, że wczorajszy wydźwięk konferencji EBC i wypowiedzi członków FEDu były zdecydowanie gołębie, co najprawdopodobniej przyczyni się do wystąpienia trendu bocznego na „edku”.


Zobacz również: EUR/USD z celem na 1.12 – ocenia Commerzbank i ING

Draghi gołębi jak zawsze

mario-draghiPrezes EBC podczas wczorajszego wystąpienia nie krył rozczarowania bieżącą kondycją gospodarek w strefie euro. Aktualne odczyty makroekonomiczne są słabsze od rynkowych oczekiwań i ciężko na ten moment stwierdzić, w którym momencie nastąpi poprawa koniunktury w Europie.

Draghi uważa, że nadal potrzebna jest znaczna część stymulantów fiskalnych, aby wesprzeć strefę euro, której wzrost gospodarczy znajduje się pod coraz większą presją. Eksperci z Danske Banku oczekują gołębiego wydźwięku również na najbliższej konferencji EBC, która jest zaplanowana na 24 stycznia.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Więcej gołębich sygnałów płynie także z FEDu

Analitycy z DB nie byli zaskoczeni pasywną wypowiedzią szefa FEDu w Dallas, Roberta S. Kaplana, który powiedział, że Fed może poczekać i zamierza obserwować rozwój sytuacji w gospodarce w najbliższych dwóch kwartałach. Jednak bardziej ciekawe stanowisko wykazała Esther George, szefowa FEDu w Kansas. Uważana za typowego jastrzębia, George powiedziała, że dalsza polityka monetarna Rezerwy Federalnej powinna być ostrożna oraz że dobrym pomysłem może być wstrzymanie normalizacji stóp procentowych. Powiedziała także, że wpływ obecnej polityki FEDu na gospodarkę pozostaje nieznany.

Wiele wskazuje na to, iż Rezerwa Federalna wstrzyma się z dalszymi podwyżkami prawdopodobnie aż do czerwcowego posiedzenia. Wczorajsze wypowiedzi wraz z oczekiwaniami na obniżki podatków w Chinach sprzyjały nastrojom na rynkach akcyjnych, a indeks S&P 500 zakończył sesję odnotowując wzrost o 1,1%.

Zobacz również: USA, Chiny i strefa euro zwolnią w 2019 r. – projekcje dużych banków

Danske Bank: Gołębi wydźwięk FEDu i EBCtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here