Naga MarketsWitryna oddziału Danske Bank
Autor: Jimmy Baikovicius / Flickr.com

Według analityków Danske Bank, kursy głównych par walutowych czekają na kluczową decyzję Fed, którą poznamy już jutro o godzinie 20:00. Powszechnie oczekuje się podwyżki stóp procentowych. Inwestorzy będą zwracać większa uwagę na komunikat, ponieważ w ostatnich tygodniach członkowie komitetu sugerowali możliwą zmianę nastawienia. Lekko gołębi wydźwięk komunikatu nie powinien wpłynąć istotnie na dolara, jednak ryzyko jest obustronne.


Komentarze Powella, a także innych członków, przez jutrzejszym posiedzeniem wskazują, że rynek został przygotowany na gołębią zmianę nastawienia Fed. Projekcje przewidują dwie podwyżki w 2019 roku. Problemem może okazać się zbyt przesadna interpretacja komunikatu. Za wyraźnie gołębi sygnał można odebrać usunięcie z komunikatu informacji o “stopniowych podwyżkach” i jego zastąpienie innym zwrotem, który wcale nie wyklucza kontynuacji cyklu zacieśniania. Z drugiej strony pozostawienie tego stwierdzenia bez zmian może być odebrane jako sygnał jastrzębi, pomimo że nie da to dokładnej informacji o ilości podwyżek.

wykres Dot plot bloomberg
źródło: bloomberg

Kluczowe Cytaty

“Istnieje kluczowe ryzyko, że FOMC może obniżyć oczekiwania dotyczące stóp procentowych (tzw. dot plot) w przyszłości. W przypadku USD kluczowe znaczenie będzie miało to, czy przewodniczący Fed Jerome Powell i członkowie FOMC zdecydują się: a) być nieugiętymi w dążeniu do neutralności lub b) będą ostrożni co do ograniczania ilości pieniądza w gospodarce. Pierwszy z nich powinien wspierać w USD w krótkim terminie”.

Sytuacja techniczna na wykresie EUR/USD

Dla eurodolara kluczowym oporem pozostają okolice poziomu 1,1400, wynika on z linii trendu poprowadzonej po ostatnich szczytach. Wsparciem jest w tej chwili strefa przy 1,1270, gdzie kilka dni temu uaktywnił się wyraźny popyt.

Wykres pary walutowej EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Sytuacja techniczna na wykresie USD/JPY

Oporem dla kursu dolara do jena, podobnie jak na “edku”, będzie linia wyznaczona po ostatnich szczytach – są to okolice poziomu 113,50. Wsparcie wynika z lokalnych dołków, jest to strefa przy 112,30, rynek dziś wyraźnie reagował na tym poziomie.

Wykres pary walutowej USD/JPY
USD/JPY interwał H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here