Naga Marketsdanske-bank-logoOstatni raport non farming payrolls pokazał, że gospodarka Stanów Zjednoczonych wciąż jest w dobrej kondycji co zdaniem analityków Danske Bank oznacza, że wciąż istnieje szansa na podwyżkę stóp procentowych jeszcze w tym roku. W jaki sposób te prognozy wywrą wpływ na wycenę EUR/USD?


Ostatnie dane z Ameryki okazały się na tyle dobre, że choć wciąż nie można być tego pewnym, analitycy Danske nie skreślają całkowicie Fed z listy banków centralnych skłonnych do znormalizowania swojej polityki monetarnej.

Obecnie inwestorzy wyceniają wrześniową podwyżkę na około 25% co jest poziomem o 5 pb. wyższym niż przed piątkową publikacją payrollsów. Całkowite prawdopodobieństwo podwyżki w tym roku sięga więc już 50%, co też jest wyższym poziomem niż jeszcze przed kilkoma tygodniami, gdy wydawało się, że zmiana w polityce Fed nastąpi dopiero w 2017 roku.

Handluj na głównych parach walutowych razem z FxPro – porównaj spready

Oczywiście, prognozy rynkowe wywrą wpływ na EUR/USD i będzie to raczej presja ze strony kupujących dolary niż euro. Nie chodzi tu już jedynie o prawdopodobne podwyżki Fed, ale również znacznie bardziej prawdopodobne cięcia ze strony EBC – przekonuje Danske Bank.

Analitycy Banku stwierdzają, że niedźwiedzi sentyment na EUR/USD utrzyma się do końca tego roku, co przełoży się na spadki w okolice 1,07 (w terminie trzech następnych miesięcy) lub niżej.

EUR/USD nadal przebywa w kanale spadkowym.
EUR/USD nadal przebywa w kanale spadkowym.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here