Naga MarketsDziś Super Czwartek. Już o godzinie 13:00 poznamy najnowszą decyzję Bank of England dotyczącą poziomu stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Analitycy Danske Bank z uwagą obserwują zachowanie się funta i wskazują na byczy potencjał jaki zaczyna być widoczny na wykresie EURGBP. 


Nie oczekujemy zmiany kształtu polityki monetarnej Banku Anglii na dzisiejszym posiedzeniu. Rynek celuje w drugi, bądź nawet trzeci kwartał tego roku (…) szanse na podwyżkę w maju sięgają 50% – przekonuje dzisiejszy komentarz rynkowy Danske Bank.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Analitycy banku obserwując pozycjonowanie się inwestorów na funcie coraz bardziej przekonani są do byczego potencjału jaki wiąże się z wykresem EURGBP. Bank zwraca również uwagę, że gdy rynek skupia się na publikacjach BoE w międzyczasie premier Theresa May oraz jej gabinet będą dyskutować w sprawie Brexitu. Secesja wciąż pozostaje jednym z głównych czynników ryzyka dla funta i jeżeli dziś okaże się, że osiągnięcie porozumienia odsunie się w czasie wówczas GBP powinno stać się obiektem wzmożonej sprzedaży – prognozują analitycy. 

Na wykresie wciąż najważniejszym oporem jest niedawny szczyt w rejonie 0,8900. Jego pokonanie może doprowadzić do dalszych wzrostów crossa i testu okolic równego poziomu 0,90. W średnim terminie Danske Bank pozostaje byczo nastawione do funta, lecz w obecnej sytuacji szuka okazji do zajęcia długich pozycji na EURGBP.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here