Naga MarketsWitryna oddziału Danske BankPodczas dzisiejszej sesji kurs EUR/USD koryguje wczorajsze spadki. Aktualnie za jedno euro trzeba płacić 1,1277 dolara amerykańskiego. Oznacza to ruch na 0,16% podczas dzisiejszej sesji. Czego możemy spodziewać się w najbliższych godzinach? Jak wygląda sytuacja techniczna na parze EUR/USD?


Analitycy Danske Banku spodziewają się, że para walutowa EUR/USD pozostanie w konsolidacji w rejonach 1,1300 w horyzoncie najbliższych 3 miesięcy. Jednak wspominają także potencjalnym ryzyku spadkowym w krótkim terminie. Jeżeli chodzi o dłuższy horyzont czasowy, to spodziewają się oni wzrostów.

Cytaty analityków:

  • „Poza horyzontem 6M, gdzie kurs może pozostawać w konsolidacji z lekką przewagą wzrostów, to w długim terminie wciąż celujemy w 1,17 (w 12M)”.
  • „Dziś wystąpienia mają członkowie podczas konferencji EBC Watchers”.

Zobacz także: Commerzbank: możliwe wzrosty na AUD/USD

Sytuacja techniczna na wykresie EUR/USD

Kurs euro do dolara konsoliduje właściwie od października 2018 roku. Pierwsze oznaki wyhamowania spadków były widoczne już w czerwcu, jednak EUR/USD pogłębił jeszcze dołki, po czym wpadł w szeroką konsolidację. Aktualnie nie widać przesłanek do wybicia. Dopóki cena nie przekroczy poziomu 1,1550, lub 1,1220, w dalszym ciągu będziemy mówić o trendzie horyzontalnym. Na szczególną uwagę zasługuje strefa przy 1,1300, która była testowana wielokrotnie w ostatnim czasie.

Kurs euro do dolaratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here