Naga MarketsJeden z największych na świecie banków inwestycyjnych, Danske Bank prognozuje, iż para walutowa EUR/NOK powinna kontynuować swój południowy kierunek. Analityk Banku, Piet Christiansen uważa, iż korona norweska ma duże szanse na dalsze umocnienie w najbliższych miesiącach. W dzisiejszym raporcie napisał:

– Ten tydzień przyniesie odczyty obu norweskich raportów bezrobocia (LFS i NAV). W ubiegłym tygodniu Norges Bank zaskoczył rynki, obniżając nieco ścieżkę stóp procentowych, która – pomimo faktycznej podwyżki stóp – doprowadziła do osłabienia korony norweskiej.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Jednym z argumentów, które Norges Bank wykorzystał do obniżenia ścieżki stóp, były nieco słabsze krajowe moce produkcyjne niż oczekiwano. W rezultacie, wyniki rynku pracy w tym tygodniu będą niezwykle ważne w ocenie ważności tego argumentu. Nasz sentyment dla pary EUR/NOK pozostaje spadkowy – podsumował Piet Christiansen.

Zobacz również: CEO Danske Bank rezygnuje. Chodzi o skandal wart $234 miliardy!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrognozy Goldman Sachs na 2018 rok okazały się niewypałem
Następny artykułXTB wchodzi na rynek akcji z prowizją 0,2% na GPW
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here