Naga MarketsJeden z największych na świecie banków inwestycyjnych, Danske Bank dla pary walutowej EUR/GBP prognozuje kurs 0.8400.  Analityk banku, Kristoffer Lomholt  uważa, że główny kierunek notowań dla pary jest jeden – południowy.


W opinii Lomholta para EUR/GBP powinna spaść około 470 pips w najbliższym czasie. Uważa, iż w możemy zaobserwować umocnienie się funta szterlinga, co spowoduje dojście do poziomu 0.8400 w sześciomiesięcznym horyzoncie czasowym. O parze EUR/GBP napisał:

“EUR/GBP ustabilizowało się tuż poniżej wartości 0.89, gdy we wtorek usłyszeliśmy w wiadomościach, że premier Wielkiej Brytanii chce osobiście przejąć kontrolę nad negocjacjami w sprawie wyjścia UK z Unii Europejskiej.”

“Spodziewamy się spadków na EUR/GBP, gdyż oczekujemy w przyszłym tygodniu, że BoE podwyższy stopy procentowe o 25 pb. Jednak biorąc pod uwagę, że podwyżka stóp jest niemal w całości zdyskontowana na rynku, spodziewamy się, że jakikolwiek wzrost wartości funta będzie krótkotrwały.”

Partnerem cyklu „Big Bank Report” jest broker STO. Wykorzystuj rekomendacje wraz z STO oraz otrzymuj raporty tygodniowe.

“W związku z tym uważamy, iż EUR/GBP pozostanie pod dalszym wpływem niepewności wynikającej z Brexitu, która prawdopodobnie pozostanie kluczowym źródłem niestabilności. Długookresowo, nadal spodziewamy się, że funt zyska na wartości w związku z wyjaśnieniami Brexitu oraz fundamentalną wartością waluty. Celujemy w EUR/GBP na 0.8650 w okresie 3 miesięcy, 0.8400 w okresie 6 miesięcy i 0.8300 za rok.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – krajobraz po spotkaniu w Waszyngtonie
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/GBP, GBP/AUD, AUD/JPY
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here