Naga Marketstheresa mayDziś kolejny ważny dzień dla dalszych negocjacji dot. Brexitu. W ostatnich dniach głośno dyskutuje się na temat warunków umowy granicznej między UK, a Irlandią. Wszystko wskazuje na to, że Irlandia Północna będzie jednak bardziej zakorzeniona w unii celnej UE niż reszta Wielkiej Brytanii, ponieważ podpisze ona pełny kodeks celny UE. Jednak Theresa May musi dojść do porozumienia nie tylko z UE, ale również musi uzyskać zgodę swojego parlamentu na przepchnięcie zawartych porozumień. W dzisiejszym komentarzu analitycy Danske Banku zauważają, że o godz. 15:00 (czasu CET) premier May ma się spotkać ze swoim gabinetem w celu omówienia dalszego projektu porozumienia na linii UK-UE.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Danske Bank: Strach przed brakiem porozumienia wesprze działania Theresy May

Witryna oddziału Danske Bank

– Jeśli gabinet przytaknie dziś pani premier, to prawdziwym testem będzie akceptacja przez Izbę Gmin (izba niższa dwuizbowego parlamentu brytyjskiego), ponieważ oczekujemy, że w dalszym etapie zostanie ona zaakceptowana przez przywódców UE bez większych problemów. Czołowi opozycjoniści w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej wyrazili swój brak poparcia dla działań Theresy May, jednak premier UK uważa, iż strach przed beznadziejnym Brexitem sprawi, że umiarkowani konserwatyści jak i posłowie Partii Pracy zagłosują na jej korzyść – uważają specjaliści z Danske Banku.

– Szczyt UE w sprawie Brexitu odbędzie się najprawdopodobniej 25 listopada, a głosowanie w Izbie Gmin ma być już 10 grudnia. Rynki potrzebują więcej pewności, zanim zobaczymy silniejszy ruch spadkowy na parze walutowej EUR/GBP – dodali.

UOB: Duże ryzyko przebicia 1.2800

uob logo13 listopada analitycy działu strategii na rynku FX w grupie bankowej United Overseas Bank określili dalszy kurs pary walutowej GBP/USD i uzasadnili swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu. W ich opinii na popularnym „kablu” dominują niedźwiedzie, a ważny opór 1.2800 może zostać przebity w najbliższych dniach.

Komentarz intraday: – Nie doceniliśmy impulsywności spadków funta szterlinga, który z łatwością przebił nasz cel 1.2880.  Spadek wydaje się być nadmiernie wydłużony i podczas, gdy dotarcie ceny poniżej nocnego minimum 1.2827 nie było dla nas zaskoczeniem, to trwały spadek poniżej 1.2800 wydaje się mało prawdopodobny. Opór wynosi 1.2990, a następnie 1.3035.

Danske Bank: Dziś ważne spotkanie ws. Brexitu. Co dalej z GBP/USD?

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Rozwój sytuacji w przeciągu najbliższych 1-3 tygodni: – Podkreśliliśmy wczoraj, że opór 1.3176 nie powinien zostać przebity przez najbliższe kilka tygodni. Podczas gdy byliśmy zdania, że krótkoterminowy trend pozostaje spadkowy, to nie oczekiwaliśmy, że dno oczekiwanego zakresu konsolidacji 1.2800 – 1.3180 będzie tak szybko podatne na test. Nadal utrzymujemy pogląd, że GBP/USD będzie notowany ww. przedziale, pomimo że wzrosło ryzyko spadku poniżej 1.2800. Patrząc w przyszłość, przebicie 1.2800 sugerowałoby, że para jest gotowa na test dołka z końca października 1.2697 .

Zobacz również: JP Morgan stawia na odbicie S&P500 i rynku akcji w USA

Danske Bank: Dziś ważne spotkanie ws. Brexitu. Co dalej z GBP/USD?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here